Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Duphaston a ovulace - Vyšetření ovulace - Diskuze

Duphaston a ovulace

Duphaston a ovulace

Květinka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den
S přítelem se snažíme o miminko, bohužel mívám nepravidelné cykly 30-35 dní , některé cykly bývají anovulační. Pokud mám ovulaci tak cca 21 -22 den.
Doktorka mi předepsala na úpravu cyklu Duphaston -2 x denně 1 tb. 16-25 DC , cyklus mám nyní 28 dní. Chtěla jsem se zeptat zda Duphaston posune resp. ovlivní ovulaci ( např na 14-15 DC) . Děkuji za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Duphaston takto nasazený v absolutní většině případů upraví cyklus, ale ovulaci tato léčba vyvolat nedokáže. Správně by se Duphaston v případě snahy o otěhotnění měl začít užívat až po ovulaci. Pokud ovulace nenastává, je třeba ji indukovat. Podrobněji event. viz XXXXXXXXXXX ... kapitola Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek).
MUDr. Jan Šulc
dtomalova  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,
beru Duphaston na upravu cyklu od 15DC do 25DC, jenze ovulaci mam potvrzenou az 24DC a cyklus mi kvuli Duphastonu trva jen 26 dni. (takze lf mam jen dva dny?) Chtela by jsem otehotnet, chtela jsem se zeptat jestli to vubec jde, pokud beru Duphaston takhle?
Dekuji za odpoved, Tomalová
Jitka 84  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtela bych se zeptat.doktorka mi predepsala Duphaston na 3 mesice. Mam brat 16-25.den 2x1. Prvni mesic vse bylo v poradku, cyklus jsem dostala 3dny po dobrani.nyni beru dalsi baleni a cyklus-je to spis spineni,staci mi 1-2 intim.vlozky denne- jsem dostala uz 3.den po kdy jsem ho zacala brat.Takto spinim uz 9 den.Duphaston jsem presto dobrala.CHtela bych vedet jestli ni nemuze nejak uskodit,co se se mnou deje a mam navstivit gynekolozku?dekuji
Stuchlinka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat je možné při užívání duphastonu mít cysty na vaječníku?mám zpoždění mestruace a bojim se aby to nebyla cysta....snažíme se totiž o miminko.Děkuji Lenka
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Duphaston nikterak neovlivňuje ovulaci ani tvorbu cyst. Podrobněji o účinky jednotlivých léků event. viz. XXXXXXXXXXX v kapitole Léky.
Doporučuji gravitest.
A ještě dovětek - cysty se netřeba bát, je to poměrně běžná věc, jen zcela výjimečně vedoucí k nějakým problémům.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
LenickaX  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
já totiž beru duphaston přes 8 měsíců což jinak dohromady se s manželem snažíme o miminko už 10 měsíců a pořád nic.
Moje doktorka mi ho předepsala kvůli tomu že po vysazení HA jsem to pravidelně nedostávala teď to pravidelně dostávám, ale pořád nic. A to jsme prý oba v pořádku.

Na internetu jsem hodně četla, že skoro každá žena po tomto léku do 5 měsíců otěhotněla a mi pořád nic. Máte s tím nějaká skušenost?

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
to chce všechno čas ,a dop kontrola spermiogram vašeho partnera
s pozdravem .
Dr Samer Assad,
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní, duphaston je lék, který upraví menses, ale nestimuluje přímo ovulaci. Doporučuji vám kontaktovat centrum zabývající se léčbou neplodnosti a podstoupit záklední vyšetření obou partnerů - spermiogram, hormonální profil ... Pak vám lépe poradí proč netěhotníte a jaká léčba je třeba. Dr Texl
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Duphaston obvykle upraví cyklus, ale tam, kde nedochází k ovulaci, pomnoci nedokáže. V těchto případech je třeba užít jiné léky -antiestrogeny nebo gonadotropní hormony. Podrobnější informace o fungování jednotlivých léků můžete eventuálně najít na XXXXXXXXXXX v kapitole Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek). A domnívám se, že by bylo vhodné obrátit se i s partnerem na některé pracoviště, které se specializuje na léčbu neplodnosti, kde by se provedly další testy a zvolil idáelní léčebný postup.
MUDr. Jan Šulc
kopretina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, obracím se na Vás moc s prosbou. Minulý měsíc mi Dr. diagnostikoval polycystické vaječníky, půr roku se snažíme o mimi(do té doby jsem brala pouze utroš (15–24 den MC) Nyní mi dr. předepsal 5–9 den MC clostilbegyt a 15–24 den MC utrogestan. Zkoušela jsem si dělat celý týden ovulační testy a dnes se konečně objevily 2 jasné čárky, takže k ovulaci snad dojde do 24 hod. není ale problém s tím, že od včera již beru utrogestan? V pár příspěvcích, co jsem tak brouzdala na netu jsem vyrozumněla, že je dobré utrogestan začít brát až po ovulaci? Dnes jsem 16.den MC..Prosím poraďte zda mám ještě s braním utrogestanu 2 dny počkat, vzala jsem zatím pouze včera 1 tbl ráno a 1 večer.Moc děkuji za odpověď.
(Na výsledky hormonálního profilu teprve čekám..)
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je opravdu lepší začít Utrogestan užívat až po ovulaci. Pokud jste ale již dvě tabletky užila,doporučuji pokračovat.
MUDr. Jan Šulc
pasam  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
prosím o radu… Brala jsem Duphaston.. ale špatně jsem pochopila výklad a vzala jsem si ho hned po skončení menstruace. Brala jsem ho 8 dní, pak jsem jednou zapomněla a dostavila se opět menstruace (po 10 dnech). Co mám dělat??? Mam obavy, abych si nerozhodila cyklus, který byl do té doby pravidelný a zda po skončení menstruace budu mít opět ovulaci.
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
DOBRY DEN
nevadi , vždy od 16 den menses 3x denně nebo uterogestan 2.0.2 denně od 16 den
s pozdravem

Dr Samer assad
koblížek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
ahoj holky,chtěla bych se zeptat na OVU a OVU testy.....


podle měření BZ jsem měla ovu dnes 36.2 jinak mám kolem 36.5 a proto,že jsem četla o Ovu testech tak jsem si ho dneska koupila a udělala a byl slabší než kontrolní :-( tak nevím jestli jsem OVU měla Undecided

četla jsem návod a tam psali,že pokud vyjde test pozitivní tak do dvou dnů přijde ovu,ale když jsem si ho udělala v den Ovu tak nebyl silnější,lae vidět je dost Smile tak bych potřebovala poraditInnocent
makyna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám prosbu.
Již 9 měsíců se snažíme o mimčo.
Ale bohužel již druhý měsíce jsem mensturaci dostávala po 20 dnech - předtím pravidelně 28 as 29 den, proto mi pan doktor předepsal Duphaston a ujišťoval mě, že pokud ho budu brát 15- 25 dne, tak menstruaci dříve nedostanu. A bohužel 23 den i když beru Duphaston ráno a večer, tak jsem ji dostala? Může se to stát? Beru ho první měsíc.
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
Vše, v poržadku dva cykly je malo na opravou cyklu a je potřeba u vás jěště kontrolni hormonalni profil a štitnou žlazou .
s pozdravem .
Dr Samer Assad .
evča  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,asi 6 měsícu,možná i víc beru Duphaston. Po jak dlouhe době mužu čekat oplodnění...rok,dva,nebo je to u každe jinak? je mi už 30.A myslím si,že problemy s tím,že jsem nedostavala menst.je po antikoncepci.Bude to 3 roky co jsem ji přestala brat...
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
doporučuji Vám nejdříve ze všeho absolvovat vyšetření příčiny chybějící menstruace a neplodnosti, pouze užití Duphastonu nemusí vést k otěhotnění.
Pro vyšetření se můžete obrátit na svého gynekologa, případně centrum asistované reprodukce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
lenka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobry den, prosim vas mam dotaz. Mela jsem pravidelnou menstruaci a vse probihalo tak jak ma, ale uz 2x jsem prisla o miminko a vzdy v 8 tt mezi tim jsem tedy jednou uz porodila zdraveho klucika, ale druhe se nam uz nedari. Tak mi pak doktor nasadil duphaston na 18-25 den 1x1 beru to prvni mesic. 13.1. Jsem mela menstruaci a od te doby cekam na 18 den abych zase nasadila prasky, ale dneska jsem necekane dostala zase menstruaci. Tak nevim jestli zase pocitat znova 18 dni nebo nasadit prasky podle prvniho planu toho 30 .1. jak jsem mela. Protoze v nedeli nebo pondeli jsem mela mit ovulaci..tak si tak nejak nevim rady. Moc dekuji za odpoved a za radu. S pozdravem Lenka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
vzhledem k opakujícím se abortům vám doporučuji obrátit se přímo na centrum pro léčbu neplodnosti. Bylo by vhodné provést vyšetření, která ukáží na příčinu vašich potíží. Mnohdy se jedná o mužský faktor - porucha kvality spermií.
prim MUDr Pavel Texl
grace454  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám pravidelnou menstruaci (po 28 dnech) ,ale poslední 2 měsíce jsem týden před menstruací začala špinit, lékař mi udělal ultrazvuk a gyn. vyšetření a vše vypadá vp ořádku. Předepsal mi Duphaston s tím,že ho mám začít 11 den cyklu. Je možné otěhotnění,když ho začnu brát před ovulací? Někde jsem se dočetla,že brání otěhotnění. Děkuji!!!! Veronika
Doktor ve Vašem okolí