Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zjištění ovulace - Vyšetření ovulace - Diskuze

Zjištění ovulace

Zjištění ovulace

Zuzana  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, příští cyklus začínám brát Clostilbegyt. Gynekolog mi v posledních dvou cyklech (12. den) provedl vnitřní UZ s výsledkem anovulace. Zhruba 8 dní po tomto vyšetření jsem měla subjektivní \"příznaky\" ovulace a tak jsem zkusila ovulační testy z moči, které byly pozitivní. Mohlo jít o ovulaci? Jak dlouho před ovulací je folikulometrie průkazná? Ještě musím dodat, že mám chronický zánět štítné žlázy (hodnotu TSH momentálně hraniční) a beru Euthyrox 50. Menstruační cykly mám 28 až 38 dní, pravidelně se mi střídají kratší (28-30 dní) a delší (36-38 dní). Doufám, že je můj dotaz dostatečně srozumitelný a děkuji za odpověď. Zuzana
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
ano,mohlo se jednat ovulaci, která asi proběhla později, typicky se tak děje v delších menstruačních cyklech. Nedostatečně korigovaná patologie štítné žlázy může způsobovat nepravidelnost menstruačního cyklu, tedy prodloužení i zkrácení a následně nepravidelnosti ovulace.
S pozdravem
M.Fischer,Repromeda,Brno
Jannes  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz ohledně ovulace. Před 2 měsíci jsem vysadila antikoncepci a s přítelem se pokoušíme o miminko,ale nedaří se. První menstruace byla zpožděná ( cyklus 32 dní ). Dvanáctý den cyklu jsem měla mít ovulaci,ale místo toho jsem začala krvácet a byla jsem na vyšetření ultrazvukem, gynekolog říkal, že ovulaci nemám a že mám od tohoto krvácení počítat znovu plodné dny a brát toto krvácení jako menstuační... poté jsem si dělala ovulační test a byl negativní. Je možné,že vůbec nemám ovulaci. Mám ještě počkat a dělat si ovulační testy nebo se mám obrátit na doktora, aby mě dal hormony k léčbě ? Nechci se hned cpát hormony, po hormonální léčbě jsem v minulosti dost přibrala... děkuji za odpověď.
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, přesně a jednoduše se dá určit čas ovulace sledováním bazální tělesné teploty a hlenu děložního hrdla. Ovulace koreluje se zvýšením bazální tělesné teploty a s řídkým hlenem. Vím o cyklu po vysazení HAK, v kterém došlo k ovulaci až 131. den cyklu. Doporučuji se obrátit na www.cenap.cz nebo www.lpp.cz, kde vás naučí (nebo sama podle jejich publikací) určovat den ovulace.

Reakce na MKp

Markéta
Markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Jannes: Z vlastní zkušenosti (psala jsem tady o pár příspěvků výše) vím, že ani ovulační testy nejsou dokonalé. Dělala jsem si jich cca 10 (1 každý den) zhruba uprostřed cyklu po dobu 3 měsíců. Podle ovulačních testů jsem neměla ovulaci, proto jsem si ten 3. měsíc začala měřit bazální teplotu. Podle BT jsem viděla, že přesně 14. den cyklu ovulace proběhla, ale ovulační testy i ten měsíc byly negativní. Ten stejný měsíc jsem už menses nedostala a dnes jsem v 15tt.

Někde na anglických stránkách (fertilityfriend.com) jsem se dočetla, že u některých žen hladina hormonu luteinu, na který jsou ovulační testy citlivé, naroste a pak hned klesne tak rychle, že pokud si děláte jeden ovulační test denně, může se klidně stát, že se Vám pozitivní výsledek prostě neukáže. Musela byste si jich udělat za den víc, což vzhledem k jejich ceně taky není ideální. Navíc nárůst hladiny luteinu ještě nic nevypovídá o tom, že folikul skutečně praskne a uvolní se vajíčko. Zkuste to měření bazální teploty.

Držím Vám palce.
monika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás pěkně, potřebovala bych radu! Od listopadu mám vysazenou antikoncepci (předtím jsem ji brala 12 let) nyní od února zkouším ovulační testy, jelikož po vysazení antikoncepce byla menstruace nepravidelná, tak nevím, kdy byla ovulace! Bohužel zatím ani jeden test pozitivní, je možné, že nemám ovulaci? Děkuji mockrát za odpověď Monika
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Moniko,
ovulační testy jsou pouze orientační a pokud by se měly dělat dokonale, tak velmi nákladné. Při nepravidelné menstruaci je nebezpečí, že ovulace neprobíhá. Odpověď na tuto otázku Vám nejlépe zodpoví v některém specializovaném centru pro léčbu neplodnosti, kde Vám můžeme provést nejen hormonální vyšetření, ale i sledování vývoje folikulu ultrazvukem.
Přeji pěkný den.


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je možné, že k ovulaci vůbec nedochází. Pokud tomu tak je, považuji za vhodné nasazení léků, které ovulaci vyvolávají. Při nepravidelné menstruaci je k průkazu ovulace vhodnější měření bazálních teplot. Je možné, že k ovulaci dochází třeba až 20. den a to je ovulačními testy obtížně zachytitelné.
MUDr. Jan Šulc
zita  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobry den,je mi 26 let a uz rok se snarim o miminko,brala jsem pred tim 6let antikoncepci minerva, 14 az 20 den po menstruaci pozoruji delozni hlen(posledni 3 mesice), mohlo by to znamenat ze mam ovulaci? Dekuji za odpoved.
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Čas ovulace je nejjednodušší zjistit sledováním bazální tělesné teploty spolu se sledováním hlenu.
Markéta
Markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

je mi 25 let a v prosinci 2012 jsem po 10 letech užívání vysadila HA, plánujeme totiž mimčo. První cyklus po vysazení trval 32 dní, druhý 30, třetí 28 dní. Menstruaci mám silnou, s nesnesitelnými bolestmi. Během třetího a nyní už i současného čtvrtého cyklu jsem neměla ani jeden pozitivní ovulační test - na všech mám vždy jen /, jen jeden den v měsíci je možné zjistit //, z čehož ta testovací je velmi slabá. Ovulační příznaky (tlak v podbřišku, bolest hlavy, únava, tažný hlen) ale zhruba uprostřed cyklu mám. Je možné, že neovuluji?

Pokud neovuluji, za jak dlouho po vysazení HA se obvykle tělo "vzpamatuje" a nastartuje normální cyklus? Lze ovulaci nějak stimulovat - např. nějaké bylinky nebo volně dostupné léky?

Děkuji za odpověď.
Fertimed - centrum pro léčbu neplodnosti  |  Basic member  |  Olomouc, Ostrava
  • 11 odpovědí
  • 1 Like
Vážená paní, sledovat vývoj folikulu (měchýřku, který obsahuje vaječnou buňku) lze nejlépe ultrazvukem. Součaasně lze provést i hormonální vyšetření a testy na vzájemnou snášenlivost obou partnerů. Pokud zjistíme nepravidelnosti, ihned Vám nabídneme způsob řešení.
Pěkný den.
Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
www.fertimed.cz
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, čas ovulace jednoduše zjistíte sledováním bazální tělesné teploty. Nastartování "normálního" cyklu je klidně možné až po půl roce po vysazení HAK. Doporučuji se obrátit na paní doktorku Ludmilu Lázničkovou, která kromě jiného může doporučit různé doplňky stravy, pokud by to bylo nutné...
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
v této chvíli vám poradím jen jediné. Přestaňte se sledovat. Čím více se budete soustředit na to, jak otěhotnět, tím větší riziko vzniku psychogenní sterility. V klidu počkejte jeden rok. Věk na to máte. A pokud neotěhotníte, pak se svěřte do péče některého specializovaného centra.
prim MUDr Pavel Texl
Doktor ve Vašem okolí