Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Konzervativní vyšetření průchodnosti vejcovodů - Vyšetření průchodnosti vejcovodu - Diskuze

Konzervativní vyšetření průchodnosti vejcovodů

Konzervativní vyšetření průchodnosti vejcovodů

Lenie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, ráda bych se informovala, jaký prozatím nejkonzervativnější typ vyšetření podstoupit ke zjištění průchodnosti vejcovodů. V minulosti jsem podstoupila laparoskopickou operaci pro zánět v podbřišku (srůsty) s upozorněním na případné problémy s otěhotněním v budoucnosti kvůli zasaženým vejcovodům. Nyní se již téměř rok snažím - zatím bezúspěšně - otěhotnět. Nerada bych, s ohledem na věk, déle otálela.
Děkuji za odpověď.
Lenie
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Lenie,
Nejjednodušší metodou vyšetření vejcovodů je hysterosalpingografie. Má několik nevýhod (málo získaných informací, rtg záření) a není pacientkami oblíbena. Jednodušší než laparoskopie je transvaginální hydrolaparoskopie por ultrazvukovou kontrolou. Jde o ambulantní vyšetření. Vstup do dutiny břišní je zadní klenbou poševní – takže žádná viditelná jizva. Informační zisk je srovnatelný s laparoskopií, zátěž pro pacientku a procento komplikací je však nižší. O metodě naleznete více informací na XXXXXXXXXXXXXXX. Přeji pěkný den.

Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

konzervativní vyšetření průchodnosti dnes neexistuje.Stará metoda HSG - nástřik vejcovodů pod rentgenem-se dnes již opouští a dnes je nejlepší a nejprůkaznější metodou laparoskopie, kterou lze spojit i s hysteroskopií- prohlédnutí dutiny děloží na případné anomalie.Vše se dělá v jednom sezení.

S pozdravem
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nejméně invazivní je HyCoSy = hystero contrast sonografie = kontrastní hysterosonografie. Nejsem si jist, zda je ale HyCoSy ve Vašem případě ideálním řešením, protože například při laparoskopii je možné, v případě, že by opět byly přítomny srůsty, je odstranit.
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Již ultrazvukové vyšetření mnohdy napoví, jak vlastně na tom s průchodností vejcovodů jste. Další teoretickou možnosti je hysterosalpingografie, kterou však nelze v Vašem případě doporučit vzhledem k anamneze pánevního zánětu. Další možností je hydrolaparoskopie, tu nedělá však mnoho zdrav. zařízení. Ve Vašem případě by byla patrně optimální standartní laparoskopie s chromopertubací, kterou Vám provede prakticky každé lůžkové zařízení. Zdravím J. Řičánek
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
k vyšetření průchodnosti vejcovodů lze užít rentgenové vyšetření, tzv. hysterosalpingografii, je to výkon prováděný ambulantně a vcelku jednoduchý. Nejpřesnější informaci o stavu vejcovodů a orgánů malé pánve vůbec však získáte prostřednictvím laparoskopie.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Veronika Buchtová  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Ahojky já jsem byla na průchodnosti vejcovodů vyšetřena následovně: Jedná se o ultrazvukové vyšetřeni, takže mi zavedli tyčový ultrazvuk pak hadičku přímo do vejcovodu a pak vstřikovali kontrastní látku a sledovali přímo na ultrazvuku trvalo to asi 7min.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Dovolím si upřesnění. Při UZ vyšetření průchodnosti vejcovodů (HyCoSy)se hadička nezavádí do vejcovodů, ale jen do dělohy. Podrobný popis a výhody či nevýhody jednotlivých metod vyšetřování průchodnosti vejcovodů můžete naít na XXXXXXXXXXX v kapitole FAQ.
MUDr. Jan Šulc
reenule  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den před dvěma lety jsem byla na laparoskopii.Tam mi zjistili nepruchodnost vejcovodu a kvuli tomu nemužu otěhotnět běžnou cestou.CHtěla jsem se zeptat kdybych šla znovu na laparoskopii,mohli by mi je zpruchodnit.Nebo to už nejde a já mužu otěhotnět jen přez umělé oplodnění.Děkuji za odpověd.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Zprůchodňování vejcovodů je v některých případech možné, ale v dnešní době se často neprovádí. Úspěšnost po zprůchodnění je asi do 20 % zatímco umělé oplození v dnešní době dosahuje úspěchuaž kolem 50%.
Rozhodující je nejen nález a místo uzávěru vejcovodů, ale i věk pacientky a výsledek spermiogramu. V tomto případě dop. osobní konzultaci s lékařem. prim MUDr Pavel Texl
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den :
v připádě vám zijstili po laparaskopie neprůchdnost tak pravděbodnosti je mala ,
ale můžete postupit dálši Laparaskopie ale v připadě neprůchdnost tak salpinktomit
jak odstraněni vejcovodů vám dopročju a potom možnost jenom IVF .
s pozdravem
Dr Samer Assad .
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den mam problem z nepruchodnymi vejcovody.Chtěla by mit jedno ditě ale mam velke obavi že to asi nepujde.Jestli mi muže te poradit.DĚKUJI předem.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
Váš problém může vyřešit umělé oplození a transfer jednoho embrya.
Navštivte některé centrum asisitované reprodukce a dozvíte se vše potřebné. pokud máte zájem o konzultaci v sanatoriu helios stačí se objednat na tel XXXXXXXXX
prim MUDr Pavel Texl
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní/slečno,
pokud máte jen podezření, dokážeme zařídit ambulantně upřesnění nálezu UTHL). Pokud jsou vejcovody opravdu neprůchodné, poradíme, jak postupovat.
Pěkný den. Vše vyřešíme za Vás.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
na vyřetřeni jsem byla a vejcovody mam nepruchodne.doktorka gynekologie mě řekla že mit děti nemohu mit .proto se obracim na vas abyste mi poradili.co mam dělat.chtěla by mit aspon jedno ditě i když je mi 44let. vim že je to hodně roku ale přes to si myslim že by to možna šlo .když by to bylo možne i uměle oplodněni kolik by to vše stalo.děkuji lenka

Reakce na anonym

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
V 44 letech s neprůchodnými vejcovody přináší reálnou šanci na otěhotnění IVF program s užitím darovaných vajíček. V tomto věku již bohužel nelze počítat s úhradou od pojišťovny. Ceny se dle užitých metodik proto bude pohybovat od cca 80 tis Kč výše.
Na našem pracovišti přidělujeme všechny vajíčka dárkyně, takže šance na úspěch je opravdu vysoká (blíže event. viz XXXXXXXXXXX)
MUDr.Jan Šulc
vivi1230  |  návštěvník  |  Kosice
  • 2 odpovědí
dobry den prosim vas mam na vas dotaz chtela jsem vedet vice info o zpruchodneni vajecniku mam podvaz a rada bych podstoupila zpruchodneni vajecniku a kolik stoji prosim vas ten zakrok moc predem dekuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí