Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vyšetření průchodnosti vaječníku - Vyšetření průchodnosti vejcovodu - Diskuze

Vyšetření průchodnosti vaječníku

Vyšetření průchodnosti vaječníku

Pavel  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
jaké jsou v současné době v naší republice možnosti vyšetření průchodnosti vaječníků, jaká je jejich spolehlivost a jak jsou náročné pro ženu?

Děkuji za odpověď
Pavel
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
možností vyšetření průchodnosti je více.
1. klasická tzv. hysterosalpingografie (HSG), což je vyšetření pod rentgenem. Výhodou je rychlost - je to ambulantní vyšetření. Nevýhodou je riziko alergie na kontrastní látku a bolestivost výkonu, který trvá cca 10-15 min.
2. Laparoskopie - tedy operační vstup pomocí optiky do dutiny břišní, většinou přes pupek. Výhoda je, že se jedná o výkon nebolestivý, protože je prováděn v celkovém uspán. Nevýhodou je sama nutnost absolvovat operaci s pobytem v nemovnici, uspáním atd.
3. variantu laparoskopie s šetrným vaginálním přístupem provádí v Sanatoriu Pronatal v Praze, jedná se o výkon ambulatní. Můžete se informovat tam.
4. Ultrazvukové vaginální vyšetření pomocí sonokontrastní látky, která se v průběhu výkonu zaveden do čípku. Výhodou je opět rychlost, nevýhodou občasná bolestivost při zavádění látky a ne vždy dobrá "viditelnost", takže výsledky mohou být nehodnotitelné. Tato vyšetření se provádí pouze na naěkterých pracovištích, specializujícíh se na ultrazvukovou diagnostiku.

dr. Otevřel, Unica, XXXXXXXXXXXX, Brno
Pavel  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Děkuji za Vaši odpověď,
ale ještě bych se rád zeptal na jeden dodatečný dotaz. Je vyšetření průchodnosti vaječníku vyšetření, které se provádí vždy, když se pár rozhodne použít služeb CAR, nebo je požadováno pouze v ojedinělých případech, kdy tomu něco nasvědčuje jako např. opakované neúspěšné IUI ? Je řádný průběh evoluce (konrolováný UTZ sondou) indikace k tomu, že jsou vaječníky průchodné a tudíž není vyšetření průchodnosti vaječníku nutné?

Děkuji
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
k vaším dotazům:
1. vyšetření není nutné, pokud existuje ještě další příčina, která je důvodem k léčbě pomocí mimotělního oplodnění.
2.před IUI by se mělo vyšetření vejcovodů udělat vždy
3. dle běžného ultrazvuku nelze poznat průchonost vejcovodů, vývoj foliklů s tím nemá nic společného

dr. Otevřel
pepe  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem po operaci nádoru. A zjistili mi endometriozu.Přes rok se pokoušíme o miminko,ale nedaří se. Teď se léčíme a jdeme na první IUI,ale nedělali mi průchodnost vaječníků,je to problém, nebo to dělat nemusí?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Dovolte nejprve upřesnění. Nejde o vyšetření průchodnosti vaječníků nýbrž vejcovodů.
Toto vyšetření by podle mého názoru mělo inuntrauterinní inseminaci předcházet. Není-li ani jeden vejcovod průchodný, není totiž šance na otěhotnění pomocí IUI reálná.
MUDr. Jan Šulc
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
dobrý den mam jeden problem mam nepruchodne vejcovody na vyšetřeni jsem byla. ale bylo mě řečeno že nemohu už mit žadne děti .tak se ptam jestli neni jina možnos nit aspoń šanci mit děti.děkuji lenka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer,
Velice úspěšným řešením vašeho problému je umělé oplození. Navštivte některé centrum léčby neplodnosti a váš problém se vyřeší.
prim MUDR Pavel Texl
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená Lenko,
neprůchodnost může být v rozích (není nebezpečná) nebo na konci vejcovodu. Pokud se příjdete poradit, přineste operační protokol nebo rtg snímek. V obou případech děťátko dokážeme zařídit.
Pěkné dny beze strachu.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
děkuji pane doktore za vaši zpravu .velice mě potěšila .pane doktore je mi 44let a nevim jestli neni pozdě mit ditě.jestl by to šlo mit ditě kolik by stalo uměle oplodněni.když mam 44let.doktorka soukupova z krnova mě řekla že je pozdě mit ditě.děkuji lenka.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Řešení je možné. Jsou dvě možné cesty
- pokus o zprůchodnění alespoň jednoho vejcovodu buď běžnou operací nabo laparoskopicky
- mimotělní oplodnění, tedy IVF program.
Úspěch první cesty hodně záleží na rozsahu poškození vejcovodu a je hodně nejistý. Opravdu reálnou šanci přináší IVF program, proto mu v současnosti jednoznačně dáváme přednost.
Obraťte se proto na některé centrum asistované reprodukce.
Přeji úspěch
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
při neprůchodných vejcovodech je jedinou možností, jak otěhotnět, podstoupit cyklus umělého oplození. Obraťte se, prosím, na některé z center asistované reprodukce. I my jsme Vám k dispozici, případně některé z našich spolupracujících (transportních) center na severní Moravě.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
Děkuji za zpravu kterou jsem dostala .Je mi 44 let a nevim jestli neni dost pozdě mit ditě po kterym tak toužim.Doktorka z gynekologie Soukupová mi řekla že je pozdě mit ditě.4roky hledam odpověd ?Tak se Vás ptam jestli to je možne.Děkuji Lenka.

Reakce na anonym

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 6 odpovědí
děkuji za zpravu kterou jsem dostala.je mi44let a nevim jestli neni dost pozdě mit ditě po kterym tak toužim .doktorka z gynekologie soukupová mi řekla že je pozdě mit ditě.4roky hledam odpověd?tak se vas ptam jestli tole možne. děkuji lenka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí