Dystrofie sítnice

Dystrofie sítnice

Naglis  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobry den,
byla mi diagnostikovana dystrofie sitnice v obou ocich.
Jak jsem jiz zjistil,je tato vada v soucasne dobe nelecitelna.
Je mi 31 a s manzelkou se pokousime o potomka. Rad bych se zeptal jak se vyhnout prenosu teto choroby na dalsi generaci, popr. zda je do budoucna nejaka sance na lecitelnost teto vady ( kmenove bunky,nanotechnologie,...).
Predem Vam dekuji za odpoved..

S pozdravem


Petr Nágl.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
"vyhnout" se přenosu dědičné choroby pochopitelně nedá. K tomu, aby se určilo s jakou pravděpodobností dochází k přenosu poškozených genů, je nejprve potřeba tyto geny určit. Tím se zabývají pracoviště molekulární genetiky na základě doporučení očního lékaře.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
Naglis  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den
jsou to jiz necele tri roky od meho vlozeni dotazu na tuto stranku. Zajima mne, zda doslo k nejakym pokrokum v lecbe dystrofie sitnice. Sice jsem na internetu cetl nejake clanky o genove lecbe apod., ale vzdy se jedna o zeme jako Australie ci USA.
Dekuji.

Reakce na Naglis

Strnadova  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zaujal mě Váš dotaz ohledně nemoci dystrofie sítnice. Dystrofie sítnice byla cca. před měsícem diagnostikována i naší 7- leté dceři, s informací, že léčba neexistuje a progrs nemoci není možné odhadnout. Máme velký strach a snažíme se hledat více informací a možnosti, jak stav stabilizovat a zamezit zhoršování.

Byla bych Vám vděčná za kontakt, za možnost konzultace, jakékoliv informace k nemoci, pocity, cokoliv ...

Děkuji předem za kontakt .. Monika Strnadova, xxxx@xxx

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí