Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
H330 odchlípení sítnice s trhlinou u kolobomu - Chirurgická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

H330 odchlípení sítnice s trhlinou u kolobomu

H330 odchlípení sítnice s trhlinou u kolobomu

Monna  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den, od narození mám Kolobom duhovky a cévnatky u obou očí, na pravém oku mi diagnostikována amoce sítnice s odchlípením makuly. Diagnoza H330 odchlípení sítnice s trhlinou. Doporučení: PPV , s použitím silikonového oleje.Byla jsem u třech lékařů, všichni mi doporučují nutnou operaci. Chci se zeptat, zda je opravdu nutné na tu operaci jít,(mám jít příští týden), když na oko sice nepřečtu,ale vidím, zda se stav ještě nezhorší a o oko přijdu pak úplně nebo se mi zrak zhorší ještě více než je teď. A zda pokud mi bude aplikován silikonový olej, jestli přes něj uvidím.Nikdo mi není schopný říct, zda se sítnice odchlípne úplně. Je to pro mě velmi vážné rozhodnutí, tak jsem ráda za každý pohled a názor, děkuji.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
pokud se odchlípená sítnice operačně neřeší, dojde velmi brzo k odumření světločivných buněk (kterým chybí výživa, když nejsou v kontaktu s "podložím") a slepotě postiženého oka. Operace tohoto typu jsou alespoň co do rozšíření zorného pole do původního stavu velmi úspěšné. Peroperační I pooperační průběh je samozřejmě individuální, uveální kolobom je jistě určitým nepříznivým faktorem.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pane primáři, musím Vám a všem moc poděkovat, především MUDr. Penčákovi a asistence Mandíkové. Také lékařům a sestřičkám, moc děkuji všem. Jiří M., ještě jednou DÍK.

Doktor ve Vašem okolí