Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Tkáň v oku po výměně čočky - Korekce očních vad nitroočními zákroky - Diskuze

Tkáň v oku po výměně čočky

Tkáň v oku po výměně čočky

madlen  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
v lednu 2019 jsem absolvovala kapsulotomii, ale dodnes mi v jenom oku pluje cár tkáně. Je možné s tím něco dělat?
Před dvěna lety jsem absolovala výměnu čoček a vybrala jsem si krátkozrakost. Teď lituji a trápím se, ale s tím už se asi musím smířit.
TOP ESTHETIC - síť očních ambulancí a klinik  |  Basic member  |  Praha, Mladá Boleslav
  • 15 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

laserová kapsulotomie se provádí kvůli tzv. sekundárnímu šedému zákalu, což znamená zkalení zadního pouzdra čočky, které v oku po operacích šedého zákalu musí zůstat, aby se do něj umístila čočka nová.
Laserovou kapsulotomií se rozruší zadní pouzdro a ano, může potom nastat dojem plovoucího "cáru". Ovšem plovoucí "cár" může mít i jinou příčinu. Doporučuji proto navštívit pracoviště, kde se laserová kapsulotomie prováděla (někdy lze dodatečným laserováním od subj.potíží pomoci, ne však vždy) a poradit se na místě.
Co se týče zvolené "krátkozrakosti" po operaci šedého zákalu, tento refrakční výsledek si pacient volí v rámci předoperačního vyšetření, současně volí i implantovanou čočku. Pokud nejste se zvoleným refrakčním záměrem spokojena, řešení v dnešní době existuji. Opět doporučuji navštívit pracoviště, kde jste byla operována.

S pozdravem,
prim. MUDr. Renata Fučíková, Top Esthetic

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor je skvělý, vše mi před zákrokem vysvětlil, posadili mě na lehátko a během zákroku vše taky vysvětloval. Povídal si semnou. Vůbec jsme se nebála zakroku. Mohu jen doporučit.

Korekce očních vad nitroočními zákroky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí