Tkáň v oku po výměně čočky

Tkáň v oku po výměně čočky

madlen  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
v lednu 2019 jsem absolvovala kapsulotomii, ale dodnes mi v jenom oku pluje cár tkáně. Je možné s tím něco dělat?
Před dvěna lety jsem absolovala výměnu čoček a vybrala jsem si krátkozrakost. Teď lituji a trápím se, ale s tím už se asi musím smířit.
TOP ESTHETIC - síť očních ambulancí a klinik  |  Basic member  |  Praha, Mladá Boleslav
  • 15 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

laserová kapsulotomie se provádí kvůli tzv. sekundárnímu šedému zákalu, což znamená zkalení zadního pouzdra čočky, které v oku po operacích šedého zákalu musí zůstat, aby se do něj umístila čočka nová.
Laserovou kapsulotomií se rozruší zadní pouzdro a ano, může potom nastat dojem plovoucího "cáru". Ovšem plovoucí "cár" může mít i jinou příčinu. Doporučuji proto navštívit pracoviště, kde se laserová kapsulotomie prováděla (někdy lze dodatečným laserováním od subj.potíží pomoci, ne však vždy) a poradit se na místě.
Co se týče zvolené "krátkozrakosti" po operaci šedého zákalu, tento refrakční výsledek si pacient volí v rámci předoperačního vyšetření, současně volí i implantovanou čočku. Pokud nejste se zvoleným refrakčním záměrem spokojena, řešení v dnešní době existuji. Opět doporučuji navštívit pracoviště, kde jste byla operována.

S pozdravem,
prim. MUDr. Renata Fučíková, Top Esthetic

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Velice musím pochválit individuální, vstřícný a milý přístup jak paní doktorce Zdeňce Maškové, tak celému kolektivu Neo Vize. Po 50 letech vidím, to co jsem před tím bez brýlí viděla velmi špatně. Na dálku brýle nepotřeb... Více 

1 Like  

Korekce očních vad nitroočními zákroky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí