Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Komplikace po operaci katarakty - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Komplikace po operaci katarakty

Komplikace po operaci katarakty

Juráš  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Katarakta pouze jedno oko - operace (nedrceno ultrazvukem, ale laserem) - po operaci jsem tři dny a mlha v oku se zhoršuje více a více a stav je horší než před operací = proč?

Pokud vyjmu zakalenou čočku, pak má mlha přeci zmizet - ledaže by se zakalil sklivec. Čočka je jednoduchá mono. Diag. otok rohovky, ovšem ten by způsobil zůžení zorného pole, a ne mlhu jako mléko, navíc se zhoršující. Co tedy?
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den pane Juráši.
Důvodů zamlženého vidění po operaci katarakty může být více. Nejčastějším důvodem je otok rohovky, který se vstřebává používáním kortikosteroidních očních kapek.Častěji bývá u očí s dystrofickými změnami rohovky a nevyvolává zúžení zorného pole. Dalším důvodem je vznik otoku sítnice v místě nejostřejšího vidění - tzv. cystoidní makulární edém. Tento edém vyžaduje léčbu kortikosteroidními kapkami a nesteroidními antiflogistiky.
Doporučuji konzultovat Vaše potíže na pracovišti, kde byla operace provedena a kde jistě přizpůsobí pooperační léčbu akutnímu stavu oka.
S pozdravem
MUDr. Jana Mikšovská
Juráš  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Aha - ovšem na pracovišti, kde mi operovali oko, mi dali pouze glukozu (roztok) kapat do oka = to se tím zalepuje a cukr krystalizuje na řasách. Jaký má vůbec glukoza význam pro tuto situaci??? Nikdo se tam s pacienty nebaví.
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
při větších pooperačních reakcích je vhodné aplikovat kortikoidy v injekci přímo k oku.
S pozdravem,
doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
Prof. MUDr. Hana Langrová PhD., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

Podle popisu se skutečně nejpravděpodobněji jedná o reakci rohovky po
operaci šedého zákalu. Jedná se zejména o situace, kdy musela být použita
větší energie laseru a ultrazvuku při tvrdé čočce, nebo u pacientů se
snížením počtu „tzv. endotelových buněk“ rohovky. Tato reakce však ve
většině případů po několika dnech ustoupí, rohovka se opět „zprůhlední“ a
zrak se zlepší.

S pozdravem, prof. MUDr. Hana Langrová, Ph.D., FEBO

Reakce na Prof. MUDr. Hana Langrová PhD., FEBO

dědouš  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,jsem po operaci šedého zákalu obou očí,kde jsem si připlatil 20000 Kč.
Podle p. doktora bych měl vidět jak na blízko,tak i do dálky,to znamená zahodit
brýle. Při kontrole mě p. doktorka řekla,že budu nosit brýle,nevím,jestli říkala jaké.
jsem docela v šoku,proč bych doplácel ,když bych musel stejně nosit brýle.
Děkuji za odpověď

Reakce na dědouš

Juráš  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
To nic není, dědouši, mě včera sdělili (tam, kde mě operovali) že bych měl taky neměl mít brýle, a to proto, že mi udělali monovision = jedním okem na dálku, druhým na blízko, ovšem rozdíl mezi očima je tak velký, že nevidím ani na dálku, ani na blízko, neodhadnu vzdálenost, točí se mi hlava, když se podívám na koberec, vidím ho plasticky, jako by z něj rostla tráva atd... Oko cuká...
No a tak mi včera nabídli, že to teda odstraní novou operací = tzn. že čočku na blízko (kterou implantovali) nahradí čočkou na dálku, takže budu mít operované jedno oko dvakrát, což přináší další rizika.
To je bezva, že? Myslím, že by měli pacienta odškodnit, anebo mu alespon vrátit peníze, které zaplatil (v mém případě 10.000,-)

Reakce na Juráš

Jana  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsk jste prosim dopadl? A kde Vás takto nešikovně operovali? Bohužel mám aktuálně něco podobného...zaplatila jsem si Edof čočku - mela jsem videt skvěle na blizko, jelikož nepostižené oko vidi na blízko...a místo toho ted kazde oko vidí dobře do jine vzdálenosti, a nejde to korigovat brýlemi a jsem zrala na psychiatra...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí