Bolest obou kolen při chůzi ze schodů

Bolest obou kolen při chůzi ze schodů

anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, cca před dvěma měsíci mě začaly postupně pobolívat obě kolena až do té míry, že jsem nebyla například při dřepu schopná bez pomoci rukou vstát. Potíže trvaly asi dva týdny a pak jak náhle přišly, tak ustaly. Teď asi týden mám stejné obtíže, když kolena maximálně ohnu,bolí a mám pocit jako by byla "přifouklá"... v klidu ani při přímé chůzi prakticky nebolí, ale ze schodů naopak bolí. Navenek nejsou vidět žádné změny, nejsou oteklá ani zarudlá. Nevíte prosím co by to mohlo být? Je mi 51 let, jsem zdravá a s klouby jsem nikdy neměla ani nemám jiné potíže.
Děkuji mnohokrát za odpoveď.
N.Grohová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jde o zánět kloubní nitroblány kolenních kloubů. Může být vyvolán i banálním virovým infektem, může jít ale i o počínající artrózu kolen. RTG vyšetření a ortopedické vyšetření je podmínkou zjištění příčiny potíží.
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Velmi děkuji za Vaši rychlou reakci. V nejbližší době navštívím ortopeda, v každém případě je dobré předem vědět o jaký problém se jedná.
S pozdravem
N.Grohová
Kuba87  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, praštil jsem se do kolene při sezení u stolu, přesněji do přední levé části, najednou přišla ukrutná bolest, která po chvíli přešla, při chůzi to vůbec nebolí, ale když du ze schodů nezraněnou nohou napřed, tak se ukrutná bolest opět objeví. Při chůzi do schodů je to v pohodě. Mohl by jste mi s tím někdo poradit?
jita  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, vloni v srpnu jsem spadla ze schodů a natrhla jsem si vaz na levé noze a zřejmě poranila meniskus, protože jsem stále měla potíže, lékař mi navrhoval artroskopii, ale ještě půředtím jsem chodila na 10 ultrazvuků, po čemž se mi koleno velmi zlepšilo, ale začlo mě z ničeho nic bolet druhé, prý je to normální, protože jsem ho zatěžovala, jak jsem ulevovala druhému kolenu, chodím s ním opět na ultrazvuk, na rtg. je pouze artroza 1. stupně, ale koleno bolí moc, nejhorší je vstávání nebo chůze ze schodů, vždycky tam ostře dloubne, bolest je pichlavá a velmi silná. Ultrazvuk na toto koleno nějak nezabírá a už jsem z toho nešťastná, děkuji za radu, kolena v klidu nebolí, bolí při pohybu nebo změně pohybu a velmi ostře.