Bolest a mravenčení v celé noze

Bolest a mravenčení v celé noze

Pavla  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Asi čtrnáct dní mi bolí pravá noha. Neměla jsem žádnou větší zátěž a bolest je stejná při pohybu i při klidu. Začalo to bolestí pravého zadního stehna a tato bolest se přesouvá do kolene do lýtka, dnes mi například bolí chodidlo, jako bych tam neměla výklenek a šlapala jsem na rovnou nohu. To je ale pouze dnes, jindy bolest lýtka, kolene a hlavně pravého zadního stehna. Nejde o bolest nijak závažnou spíše jako by byla noha unavena, někdy mravenčení, prostě mám v pravé noze jiný pocit než v noze levé. Bolest nepotřebuji léčit, je to spíše vzláštní pocit, jen bych spíše potřebovala ujištění, že nejde o nic vážného jako například ewingův sarkom nebo nějaká forma rakoviny.
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den, pokud není třeba léčit bolest, tak navštivte praktika a nechte si předepsat specializované vyšetření např. neurologie, interna atd.
S pozdravem Frána

PS: Určitě se nediagnostikujte sama, může se jednat třeba o nedostatek magnesia v těle a NÉ smrtelnou chorobu.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, pravděpodobnost, že byste měla rakovinu kostí, je zcela minimální. Vyskytuje se hlavně u děti a mladších lidí a je doprovázena celkovými příznaky, jako pocení, hubnutí, nechutenství, slabost atd. Ewingův sarkom je v dospělosti velmi vzácný. Diagnoza je pomocí rtg postižené kosti. Vaše potíže spíše působí jako tzv. vertebrogenní algický syndrom s kořenovým drážděním. Nemáte i bolesti zad? Doporučuji vyšetření neurologem.
S pozdravem