Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest holeně - Bolesti nohy - Diskuze

Bolest holeně

Bolest holeně

xmx  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu. Mám problémy s bolestí v oblasti holenní kosti. Při chůzi (zejména rychlejší) mě začne bolet v oblastí holeně a znecitlivují mi nohy od kolena dolů a nemůžu dál pokračovat v chůzi, nohy se mi začnou motat. Většinou to ustane, když se zastavím a když zase jdu, začne to znovu. Nestává se to pokaždé, ale je to čímdál častěji. Můžete mi poradit o co se jedná?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je to jeden z možných příznaků nedokrvení končetiny. Volil bych vyšetření cévní.
prim. Moster, Revmacentrum
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Kromě cév by mohl být problém ve svalových stažených bodech ve svalech lýtka a nohy. Tedy po vyšetření cév doporučuji fyzioterapeuta a nechat si vyšetřit i toto.
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pravděpodobně půjde o problém prokrvení dolní končetiny nebo o tzv. syndrom holenní hrany, kdy se jedná o výrazně stažené svaly kolem holenní kosti, které dělají tyto problémy.
V.Kovalovský
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, určitě provést DUSG (sono) tepen dolních končetin k vyloučení tzv. ischemické choroby dolních končetin. Nekouřit, jestli kouřite.
S pozdravem
xmx  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, objednala jsem se na cévní vyšetření, chtěla bych se zeptat, pokud se potvrdí ischemická choroba dolních končetin, jak probíhá následná léčba a bude to znamenat nějaké omezení v něčem?

Reakce na xmx

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, musela byste užívat každopádně léky (hlavně Anopyrin na naředění krve - působí na krevní destičky, dále léky na snížení cholesterolu), musela byste přestat kouřit, jestli kouříte. Někdy lze nález spravit tzv. angioplatikou - zavedením stentu do cévy dolní končetiny (malá kovovu trubička k roztažení cévy), jiné nálezy se řeší operací (bypassy) - na cévní chirurgii. Končetina se nesmí bandážovat. Ale zatím nepředbíhejte, třeba to budete mít v pořádku..
S pozdravem