Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest vedle kolene při běhání - Bolesti nohy - Diskuze

Bolest vedle kolene při běhání

Bolest vedle kolene při běhání

George  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, běhám ultramaratony, zhruba 12 x do roka startuji na závodech nad 80 km, do toho pravidelně trénuji. Od posledního závodu mám problém v oblasti vlevo od kolene levé nohy, jakoby mě tam bolela nějaká kost či kloub, ale ne přímo koleno. Na závodu jsem nezaregistroval chvíli, kdy k tomuto poranění došlo, tudíž jsem předpokládal, že se jedná spíše o únavu. 4 dny po závodu místo bolelo i v klidu, poté už jen při chůzi. 10. den jsem šel venčit normální chůzí svého psa na okruh 5 km, bolest jsem velmi lehce pociťoval až na konci a v klidu v postatě hned odezněla. 14. den jsem vyrazil na stejný okruh a už to bylo úplně v pohodě. 18. den jsem si vyrazil poprvé lehce zaběhat a hned po 300 m běhu mě to začalo bolet a postupně se to stupňovalo, takže nemělo cenu v běhu pokračovat. Mohli byste mi, prosím, poradit, co s tím? Odpočinek tomu evidentně pomáhá, alespoň, co se týče chůze, ale nerad bych po měsíci v klidu zjistil, že se to při běhu nezlepšilo. Děkuji za odpověď
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
může se jednat o blokádu hlavičky lýtkové kosti, podle vámi popisovaných obtíží. Doporučuji návštěvu fyzioterapeuta a nechat si lýtkovou kost odblokovat. Dále Vám doporučuji vyšetření nohy s digitálním záznamem otlaku chodidla, přenesení váhy při běhu a postavení dolní končetiny. Pokud máte zájem, tak na tyto sportovní obtíže se specializuji v ordinaci jako fyzioterapeut a podolog.

S pozdravem Frána Praha
XXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, doporučuji kontrolu ortopedem, event. rtg kolene. Končetinu nepřetěžovat, více odpočívat, několik dnů úplný klid. Používat ortézu. Na bolest v případě potřeby nesteroidní antirevatikum, např. Ibalgin, Diclofenac. Neprochladnout.
S pozdravem