Neustávající bolest lýtek

Neustávající bolest lýtek

MarketaNovakova  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat už týden mě bolí obě lýtka, je to tupá ne moc silná bolest občas mam pocit i chvění v lýtkach, měla jsem asi před měsícem rhb protože jsem měla skoliózu hrudní páteře, také mám scheurmannovu chorobu. Par dní se snažím ty nohy posilovat ale neřekla bych že by to mohlo být z toho. Také jsem po mycoplasme pneumonii ještě koncem října jsem jí měla zvýšenou v krvi. Nohy nemam rudé nateklé teplé ani při zmáčknutí bolestivé. Mohla by to být trombóza nebo třeba zánět žil ? Ráda bych si zašla k lékaři ale jelikož studuji v Praze a praktického mám na moravě tak bohužel mi tady nikdo ultrazvuk nebo jiné vyšetření asi neudělá a k mojí doktorce se dostanu až začátkem února.Jinak z léku beru ascorutin, ráno šumivý hořčík a na astma symbicort a prášek na alergii. HA jsem po měsicí vysadila, cca před měsícem jsem si ale musela vzít pilulku PO. V rodině má akorat maminka špatnou funkci žilní pumpy. Děkuji za odpověd Markéta (17 let)
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den Markéto,

pokud máte tento problém, tak navrhuji návštěvu dermatologa. K tomuto lékaři nepotřebujete doporučení a on je schopen Vás vyslat dále na kontrolu k dalším lékařům, pokud tam z jeho strany nebude žádný nález.

S pozdravem Frána
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, při hluboké žilní tromboze bývá otok jen na postižené končetině- asymetrický, tudíž je málo pravděpodobná. Při tromboflebitidě je v místě povrchové žíly zarudlý pruh, tu také asi nemáte. Možná máte jen namožená lýtka po té rehabilitaci? Doporučuji nyní spíše klidový režim. Kdyby ta bolest nepřešla, musela byste k lékaři.
S pozdravem