Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Přetržené svaly pravého stehna - Bolesti nohy - Diskuze

Přetržené svaly pravého stehna

Přetržené svaly pravého stehna

table  |  návštěvník  |  Praha
Nález: ruptura m. semitendinmosus a semimebranosus I.dx, klinicky hmatný defekt asi 10 cm po sedací kostí, hematom na disrální straně pravého stehna, promodrává již na pohled, pohmatová fluktuace, na Echu tekutina dorsálně a sestouplá až ke kolennímu kloubu, bere kortikoidy PREDNISON, Pentasu. Dop. klid na lůžku, chůze o berlích minimální, ledovat, berle na 6 týdnů, poté RHB, konzervativní metoda léčby
Jsem sám. Mohu se alespoň nějak polohovat? Jaký je princip a rychlost srůstání sestouplého svalu ? Mohu trochu s berlemi po bytě chodit ? Na co si dávat pozor? Děkuji za obšírnější odpověď. Všichni mě odkazují na PL, ale ten mě ani nemůže navštívit a jen mě úkoluje, jaké formuláře či doklady mu mám doručit. Tak se omlouvám.
Mgr. Šárka Dostalíková  |  Basic member
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, odlehčení je určitě na místě. Tyto svaly se totiž velmi výrazně podílí na chůzi, proto dodržujte doporučený klidový režim. Hojení svalu trvá 4-6 týdnů! Pro urychlení hojení je vhodné léčbu doplnit enzymy. Na vstřebání hematomu pomůže tejp. Polohování je vhodné. Dávejte končetinu do zvýšené polohy (podložení DKK s pokrčenými koleny). Přeji brzké uzdravení. S pozdravem Dostalíková
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den, klidový režim je nezbytnou součástí léčby pro budoucí návrat k bezproblémové chůzi. Zhojení tkání podporují některé volně dostupné preparáty, pokud máte možnost v blízkém okolí absolvovat laseroterapii využijte ji. Snazší variantou než je tejpování bude ve vašem případě mast ke vstřebání modřiny, vzhledem k výchozí poloze pro aplikaci tejpu. Další dotazy směřujte klidně soukromou zprávou.
S pozdravem Frána
XXXXXXXXXXXXXXXX