Bolest zápěstí a nemožnost ohnout dolů

Bolest zápěstí a nemožnost ohnout dolů

Pavlína  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, před pěti lety jsem měla zlomenou vřetení kost v zápěstí. Před půl rokem mě velmi bolela horní strana zápěstí a zápěstí nešlo ohnout dolů, avšak po 14 dnech se to úplně zlepšilo. Nyní mám ten samý problém, ale bojím se s tím jít k doktorovi, jelikož to může byt třeba jen změnou počasí, jak mi všichni doma tvrdí. Zápěstí bolí i když mám ruku v klidu,například v noci mě bolí tak, že ani nemohu spát. Zápěstí nahoru ohnu celkem bez problémů, ale dolu ho ohnu jenom o pár milimetrů. Takhle to trvá již 3 den. Chci se zeptat, zda-li to opravdu má něco společného s mou zlomeninou, i když mě to teď bolí uplně jinde a problémy jsem s tím začala mít až po 5 letech, nebo nemohu mít například zánět šlach?
Děkuji s pozdravem Pavlína
Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Paní Pavlíno.
Zápěstí úzce souvisí s krční páteří. Zkuste tuto cestu.Najděte někoho, kdo odblokuje bezpečně krční páteř. Karel Štěpánek Refexní terapie Jihlava.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

doporučuji Vám navštívit ortopeda a zjistit příčinu obtíží. Problémy, které popisujete, zejména tak výrazné omezení hybnosti a silná klidová bolest, je třeba dále dovyšetřit. Může se jednat i o zánět šlach, jak píšete.

S pozdravem,
Mgr. Gabriela Černá
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Vaše potíže nejsou zcela jistě jakkoliv ve spojitosti s "blokádou krční páteře". Tudíž nikoho na odblokování páteře hledat nemusíte. Příčinou bude blokáda mezi zápěstními kůstkami a vřetenní kostí nebo myofasciálni bolestivý syndrom extenzorů ruky a prstů ( jde o svaly začínající na zevním lokti a směřující do zápěstí a prsů )s aktivními spoušťovými body ve svalovém bříšku. Řešením je mobilizace zápěstí, manuální trakce zápěstních kůstek, ischemická komprese spoušťových bodů a stretch extenzorů. Jinak nutno vidět
Viky  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Před 14-ti dny jsem hrála stolní fotbal.Od té doby mě bolí levé zápěstí na vnitřní straně směrem k malíčku.Místo mám mírně oteklé,bolest je velká při jakémkoliv pohybu zápěstím.Ruku jsem zkoušela stáhnout ortézou ale nepomáhá to.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po jednorázovém přetížení může zřejmě jít o zánět šlachových pochev. Na místě je vhodná celkově podaná protizánětlivá léčba. Zklidnění ortézou je s výhodou.
prim. Moster, Revmacentrum
MUDr. Dalibor Zeman  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Říčany
  • 24 odpovědí
Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o zánět šlach. Je potřeba vás vyšetřit a léčit,
aby se nestal chronickým. Více informací na www.klouby.com

S pozdravem

MUDr. Dalibor Zeman