Plastika LCA pomocí BT

Plastika LCA pomocí BT

vltavinka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se dověděla jak probíhá plastika LCA pomocí BT. Našla jsem si , že to znamená nahrazení původního vazu štěpem ze stehenního svalu, ale nepodařilo se mi zjistit z které části čtyřhlavého svalu stehenního se to odebírá.Dále by mě zajímalo pokud se vaz nahrazuje štěpem z hamstringů, z kterého svalu se štěp bere.Děkuji za odpověď.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
hm. Vystujte medicinu a udělejte si ortopedickou atestaci.... pak můžete pochopit všechny souvislosti a detajly. Z Vašeho dotazu za prvé nejde poznat, na co a proč se vlastně ptáte, nebo na něj jde odpovědět obecně a bez souvislostí, což se nikomu normálnímu nechce. Jinak taky většinově se dají dělat plastiky LCA BTB technikou, nebo odběrem hamstringů, což se technicky poněkud liší, co je BT přesně netuším. Hamstringy se řeší odběrem šlach ze skupiny Hamstringů. To je sice poněkud nesmyslná odpověď ale docela přesná na otázky, které pokládáte. Ptejte se svého ortopeda, měla by jste si to vyjasnit před ev. operací a není nikdo povolanější.....
Tak nevím , jestli mi poděkujete.... :-)
vltavinka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za snahu a omlouvám se za zmatenou otázku:)
Už jsem si všechny podrobnosti zjistila.
Pozn:BT je označení náhrady LCA pouze částí ze šlachy quadricepsu bez kostních bločků(BTB).A pokud se náhrada provádí z hamstringů, tak se bere šlacha m.gracilis nebo z m.semitendinosus nebo obě.
Krásný den a méně zmatených dotazů.

Reakce na vltavinka

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
která šlacha se bere z hamstringů se rozhoduje během operace podle toho, jak která šlacha je silná. BT s odběrem od operovaného pacienta se příliš nedělá pokud není specifický důvod, má dle mého názoru větší problém v pooperačním průběhu než BTB a Hanmstringy.
Selucký
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, děkuji za zaslaný dotaz. Pokud mluvíme o takzvaném BTB nebo PTB štěpu, máme většinou na mysli štěp ze šlachy pod čéškou se dvěma kostními bločky, na jedné straně z holenní kosti a na druhé straně z čéšky. Tento se následně kostními kanály voperuje do kolenního kloubu a zafixuje, čímž je nahrazen původní křížový vaz. Pokud se vaz nahrazuje hamstringy, používáme jeden nebo dva ze zadních stehenních svalů, jejichž šlachové části se odeberou a podobným způsobem se fixují v kostních kanálech. Pokud máte zájem o řešení Vašeho problému s kolenem, neváhejte obrátit se přímo na pracoviště ORP centra, kde budete objednána k podrobnému vyšetření a dalšímu event. postupu, případně mne můžete k objednání kontaktovat na tel. čísle XXXXXXXXX.

S pozdravem
Dr V Havlas
pepan007  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 2.T po OP. BTB gen. sin , jako fixace u mě byly použity šroubky aesculap, jsou lepší, nebo horší, než vstřebatelné materiály ? chtěl bych nastoupit k policii asi tak za 5 měsíců a nevím, jestli mi to zdr stav dovolí. děkuji za odpověď
jan75  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den , jsem dva týdny po operaci LCA pravého kolene- štěp jsem měla odebraný z hamstringů. Chtěla jsem se zeptat, kdy bych mohla chodit bez francouzských berlí?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
odlehčení kolenního kloubu pomocí fr. holí se odvíjí od aktuálního stavu kolenního kloubu. U každého pooperační průběh je jiný. Jistě jste byla pozvána po operaci na kontrolu. Jen Váš operatér může adekvátně posoudit možnosti plné zátěže. Neptejte se napravo, nalevo, ale věřte svému lékaři. To je ten "jediný Bůh" pro Vaše koleno.
prim. Moster

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí