Potíže po operaci LCA

Potíže po operaci LCA

mickinda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem již rok po ACL pravého kolene a stále mám problém s otoky a bolesti po nějaké trochu větší fyz.námaze,neudělám dřep ani si nemohu kleknout pro okamžitou bolest,během půl roku jsem měla dvě kůry injekcí ERECTUS i kvůli poškozené chrupavce,rehabilituji hlavně v bazénu,bolest mě budí i v noci,děkuji
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Poškozená chrupavka, která se nehojí nebo jiný mechanický problém v koleni je toho příčinou.
Selucký
mickinda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověd,ale zajímalo by mě co ted s tím dále,protože veškeré mé sportovní aktivity ustály a dnes nejsem schopna utéct ani své 7leté dceři při hraní :)

Reakce na mickinda

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Dotaz jednoduchý odpověď složitá. Solidně je schopen Vaš e problemy řešit ortoped s mnohaletou praxí, šikovnýma rukama a dobrým vzděláním. Po internetu se to fakt řešit nedá.
js
michal  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, začátkem listopadu loňského roku jsem si přetrhl při běhu LCA kterou ortoped léčil konzervativně, v únoru jiný ortoped řekl že vaz je stále prasklý a musím na artroskopii. Na ASK mi byl vaz odstraněn. 3.9. jsem byl na plastice, vše proběhlo v pořádku, chrupavky byli prý OK, nyní mam po rehab. ale nemohu koleno stále 100% zatížit, flexi i extenzi mam dobrou. Při zatížení mam v koleni veliký tlak a bolest, která jde až dolů do lýtky, která mi brání chodit bez fr. holí. Občas se mi koleno "zablokuje" a nejde ohnout. Také tlak v oblasti kolene je velmi citlivý (např. masáž jizvy a okolí) a aby toho nebylo málo na vnější straně mám koleno necitlivé (jako umrtvené). Jsem z toho již neštastný, můžete mi prosím někdo poradit co by to mohlo být. Děkuji

matýsek  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, nevím jestli Vám moje reakce pomůže, ale jsem také po plastice LCA (6.10.2010) a některé potíže, co uvádíte mám také. Např.: v okolí jizvy je to dost citlivé až bolestivé a vnější část kolena a oblast pod češkou mám jako umrtvenou. Řekli mi, že je to normální a časem to zmizí. To s tím zablokováním kolena sice nemám, ale četla jsem, že to také není úplně neobvyklé a ustoupí to. Jinak zatěžovat koleno po 2 měsících na 100%, to Vám nedoporučí žádný ortoped. Vím, nejsem lékař, ale myslím, že to chce trpělivost a nic zbytečně nepřehánět. Držím nám palce.
Radek Polák  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
TO co popisuješ znám . To znecitlivění je to nejmenší , prý se to mělo lepšit , ale ani po roce jsem zlepšení nezaznamenal , nebo jen mírně.... Při zatížení tlak a bolest - ani ted se nemůžu naplno postavit jen na operovanou nohu - zvlášt bolestivé jak se snažíš max propinat koleno a stojíš na patě . Nejhorší ta blokace , to je fakt třeba pomoct druhou nohou ohnout zezadu a jeste to přitom bolestivě píchá , fakt paradni zažitek . možná tě zbytečne straším , ale příčinou toho aspon u me je nepřesné navrtání toho vazu v tech kostech - jak to chceš rovnat , tak to skřípne a nemá to tam místo . Už sem byl na dvou opravných operacích a jediné vychodisko je to předelat znova , nebo doktoři spíš ted budou čekat , až to urveš znova časem sám , já jsem už v pořadí...
jan  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Jsem 5 1/2 měsíců po operaci LCA a zavodne hraji hokej koleno jsem hodne posiloval a zatim drži,bohužel mne začina bolet to zdravé.Chci se zeptat jestli je to normalni hodně lidi mi řika že to mam z toho jak ho vic zatěžuju a tomu operovanému ulehčuji,docela se toho bojim .
vydrysek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
DObrý den,

jsem 21letý student. Dne 9.9.2010 jsem byl na operaci LCA levého kolene, rehabilitace proběhla dobře a pooperační problémy nebyly. Od konce ledna jsem začal hrát floorbal(jednou za 14 dní jeden zápas), celou dobu to bylo bez problémů, až na poslední zápas kdy se mi zdálo, že se mi noha v koleni vyvrátila na druhou strunu než při původním úraze. Jde mi o to jestli ty problémy s touto operací souvisí, jelikož když si lehnu na záda a nohy mám patami směřujícími k sobě(prsty od sebe) a začnu tuto nohu zvedat, tak v ní cítím ten pocit jakoby se to chtělo zase zlomit. Zajímá mě jestli je to normální nebo je tam nějaký problém. taky bych chtěl vědět jak asi velkou zátěž nahrazení hamstringy je možné unést... Byl jsem operován v Motole
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Může jít o novou lesi vazů, prasknutí transplantovaného, nebo nějakou drobnost, těžko říct. Navštivte operatéra.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

sheronka
sheronka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Jsem měsíc po operaci předního skříž.vazu a odstranění vnitřínho menisku.Koleno ohnu krásně.Začala jsem chodit na rehabilitace.Chodím ještě o berlích,ale po bytě už můžu chodit i bez berlí a sem tam mě to koleno trochu povolí do strany,ale nezabolí.(většinou je to když už dlouho chodím)Může to být že ještě nemám posílené boční svaly kolene a nebo mám mít strach,že štěp je špatný? Děkuji

Reakce na sheronka

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nyní se věnujte především posílení stehenních svalů. Plastika PZV nestabilizuje koleno do strany, na to jsou vazy postranní. Po měsíci nehodnoťte plastiku, ostatně ještě nemůže být plně vhojena.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

sheronka
sheronka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Moc děkuji.Uklidnila jsem se.
Alfi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem 6,5 měsíců po operaci LCA kolene,která proběhla bez problémů.Po týdnu mi v koleni zjistili zánět (stafylokok)a musel jsem na reoperaci,kdy mi koleno čistili a poté pět dnů v nemocnici proplachovali a užíval ATB.Po propuštění z nemocice jsem absolvoval rehabilitace a ted v březnu měsíční lázně.Po absolvování lázní jsem koleno ohnul 0-120 st.a neměl jsem s ním skoro žádné potíže,jen malý otok,asi 1 cm po obvodě proti zdravému kolenu.V dubnu jsem nastoupil do práce (chodím asi 6 hod.na nohách)a po 10 dnech mě koleno nateklo víc a mám omezený ohyb asi 0-100 st.,víc nejde pro velkou bolest a píchá mě po stranách kolene a strašně mě to koleno vrže.Chci se zeptat čím to je a jestli je to normální průběh po takové komplikaci.
celda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím, jsem třetím dnem po operaci LCA a stále se mi nedaří uvést stehenní svalstvo do aktivního stavu. Dělám cvik- špičku tlačím k sobě a koleno do matrace. Vůbec se mi to nedaří, ani náznak. Kleno cítím jak je semklé ale stehno necítím v provozu, ani při bedlivém soustředěl. Je prosím nějaký jiný cvik, kterým to rozpohybuju? Děkuji

Reakce na celda

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Dost často bývá takto časně výpotek v koleni, ev krev, pokud tam je, je koleno neaktivizovatelné, nebo lépe řečeno velmi problematicky rehabilitovatelné. Holt to bude muset s Vámi řešit operatér. :-)

Reakce na celda

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
po kontrole operatéra doporučuji se svěřit do péče rehabilitačního pracovníka, nebo lépe pracovnice. Dělají divy, zvl. když jsou mladé a hezké :-)
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Infekt v koleni je velký průšvih,i když se vzácně může přihodit. co se tam děje těžko říct.... může jít i o stav trvalý...

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

celda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za reakci. Operatér přijde až v pondělí, tak se zatím budu modlit. Jinak koleno ohnu do 60° s pocitem tahání "asi LCA v koleni". Trošku stěží ale jde to. Ještě jedou díky za reakci

Reakce na celda

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Kromě modlení jistě pomůže i zaledovat koleno (pokud je oteklé) a jistě nepřestávejte v pokusech zatínat sval- i to je alespoň prevence vyhubnutí.....
ammann  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
24.11.2011 jsem měl plastiku LCA. Momentálně druhý den po spiningu nemůžu nohu vůbec dopnout. Když to rozcvičím stejně to nedopnu jako zdravou nohu . Bolesti jen při dopnutí jinak nic. Chtěl bych se poradit jak dlouho bych měl cvičit nebo jezdit na kole rotopedu abych koleno třeba nepřetěžovat a nebylo to spíš na škodu.
Kajkomen  |  návštěvník  |  Trnava
  • 1 odpovědí
DObrý deň mal som operáciu plastiku LCA ľavého kolena pred 6 mesiacmi všetko je v pohode nemal som žiadne problémy. Len teraz mám takú vec že na tej levej nohe vnútorná strana od kolena je taká stále tvrdá a menej citlivá a od členka dole je aj tá noha táká studenšia a bolo mi povedané že asi pred 2 mesiacmi do zadu že to prejde ale ja som nezaznamenal žiadny pokrok.
ďakujem
Very19  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
jsem 2,5 měsíce po plastice LCA(pomocí štěpu). Už měsíc chodím na rehabilitace a zatím koleno vypadá dobře, ovšem od té doby, co jsem odložila berle mi při chůzy bolí kotní a nárt. Po delší procházce mám kotník nateklý a bolí mě každé našlápnutí. Zajímalo by mě jestli to může být tím,že jsem tak dlouho nohu nenamáhala nebo jestli je to nějaký vedlejší účinek po té operaci. Děkuju za odpověď
xman  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 25 let, jsem 17 měsíců po plastice předního křížového vazu BTBP. Stále mě však koleno bolí při propnutí. Pokud dojde k propnutí rychle (při sportu) tak mi noha i "vypne". Při zatnutí je taky oproti druhé noze patrný velký rozdíl v pohybu pately. Dříve jsem hrál vrcholově florbal - na ten si dodnes netroufám. Chodím do fitness, jezdím na kole, s ortézou hraji badminton, lyžuji. Podle lékaře je to na rozhraní zdali znovu operovat či ne.. Upřímně přestávám věřit, že se to bez nějakého dalšího zásahu dostane do 100% stavu. Díky za názor.
vojta.hom  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je mi 24 let, jsem po plastice LCA v obou kolenech + pravé koleno je kompletně bez menisku. Od poslední operace je to již rok a půl a bez omezení sportuji.
Nyní však přichází dotaz, jak dlouho takto poškozené klouby vydrží zátěž aktivního sportu – až čtyřikrát týdně (hokej, squash, badminton, tenis…..) + váhu 115 Kg. Koleno s Plastikou LCA a bez menisku se pravděpodobně opotřebovává mnohonásobně více než zdravé koleno. Máte někdo zkušenosti, jak takové koleno dopadne za 10, 20, 50 let?
Prosím vás o rady jak se o takto poškozená kolena starat. Můžete mi prosím doporučit doplňky stravy, popřípadě dlouhodobé rehabilitace nebo alternativní způsoby. Jsem ochoten podstoupit jakoukoliv podpůrnou léčbu.

Díky moc za názory, Homola.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
obecně ke komplexní podpůrné léčbě artrózy je vše př. v Diskuzním fóru Revmacentra:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Revmacentru
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Jak dlouho přesně vydrží vaše kolena Vám odpoví například v Delfských věštírnách. Jak to dopadne s nějakým hrubým časovým odhadem vám docela přesně odpoví 3 ze tří ortopedů.
Zda je taková zátěž takového kolena při takové váze rozumná, vám mohu odpovědět klidně i po netu. Špatně. Velmi Špatně. Ale nezoufejte, pokud jste ochotný několik málo let sportu náročného na kolena vyměnit zs možnost bezproblémově chodit bez náhrady kloubu, jistě je to Vaše pevné a moudré rozhodnutí,

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

vojta.hom  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za rychlé odpovědi.
Léčba krevní Plazmou a kmenovými buňkami je zajímavá, a je dost možné že ji podstoupím.
Neexistuje možnost nahrazení menisku umělou náhradou?

Reakce na vojta.hom

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
umělý meniskus existuje jen na modelech, v medicíně se neužívá
prim. Moster, Revmacentrum
jarda  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Je mi 18 a před 4 týdny jsem byl na laparoskopické operaci křížového vazu. Doktor mi řekl, že jsem vaz měl natržený. A tak jsem se chtěl zeptat jestli 4 týdny po operaci je normální aby mě to pořád bolelo. A popř. jak dlouho bude trvat než se budu moct vrátit ke sportování. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí