Bolesti a podlamování kolene po operaci

Bolesti a podlamování kolene po operaci

MichaelaObdrzalkova  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 Like
Dobrý den, mám po artroskopii (5x) a po operaci předního vazu (1x) koleno stále bolí a od poslední operace uběhlo několik měsíců a koleno se stále podlamuje a bolí, již 2 dny nemohu kvůli bolesti dostatečně došlápnout, může to být opět meniskus či vazy? děkuji za odpověď! Operovaná v Přerově 17let
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
koleno máte s vysokou pravděpodobností podrážděné. Doporučuji ihned přechod na oporu 2 francouzských holí s odlehčením operované končetiny, doufám, že hole stále máte, a prvním vlakem či autem - směr Přerov !
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
faltus  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 11 odpovědí
Dobrý den,

zkuste odlehčit na franc. holích a nechte si koleno zkontrolovat . Zvážil bych i vyš MRI/ mag. rezonancí /.

Zdravím
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Rád bych upřesnil- operovaná opakovaně nejenom v přerově, jde také o opakované úrazy a již pži první operaci konstatováno poškození chrupavek.Stav je natolik komplikovaný, že se k němu těžko dá rozumně po internetu vyjádřit,jak jistě víte rozhodně můžete přijít na naši ambulanci za operatérem nebo za mnou k vyšetření a doporučení, co dál.
Jiří Selucký
hamice  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Je mi 28 let (160 cm, 62 kg). Prodělala jsem již 2 plastiky LCA (rok 2000, rok 2010). Při druhé plastice mi byly zároveň odstraněny kousky obou menisků.. Rehabilitace byla dobrá, rekreačně hraju volejbal i lyžuji. Nosím kvalitní ortézu, jím 3x denně kloubní výživu GS Condro Dynamic. Před měsícem mě koleno začalo bolet při chůzi nahoru do schodů. Vzepření se z ohnuté nohy do vzpřímené polohy je bolestivé a tento stav trvá už pár týdnů (chůze dolů ze schodů mi nevadí). Vím, že koleno je špatné, ale co to je? Už ona arthróza, nějaké "posunutí" zbytků menisků, nějaké nové opotřebení? Příští týden bych měla jet na hory, je to zrovna přesně ten pohyb, který mě v poslední době bolí.. Můžu si koleno ještě více poranit překonáváním bolesti? Jaká jsou rizika? Může to být jen změnou počasí? Má smysl užívat kloubní výživu? Pomohly by masti?
Moc děkuji za názor, vím, že koleno je špatné, ale doteď fungovalo obstojně.
Pavel  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Z vlastní zkušenosti-nechal bych si odborně prověřit stav kloubní chrupavky a lyže ,i když to bude psychicky bolet, chystal pověsit na hřebík. Pavel
Jojánek  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím, potřebuji poradit. Jsem tři měsíce po plastice předního křížového vazu a částečné menisektomii. Předtím jsem 7 týdnů měla nohu v ortéze kvůli prasklému vnitřnímu postrannímu vazu. Momentálně rehabilituji v RÚ v Luži Košumberku. Rehabilitace probíhá velmi pomalu, koleno teď sama ohnu na 110 stupňů, do narovnání mi chybí cca 5 stupňů (při přijetí jsem ohnula na 45 a do narovnání chybělo 20 stupňů). Koleno při chůzi ale docela hodně bolí. Podle fyzioterapeuta není koleno vpořádku, mám velmi bolestivá místa v oblasti pod čéškou. Ortoped se chtěl zatím vyhnout opakované artroskopii a doporučil agresivní rehabilitaci v RÚ, která mi však za 10 dnů skončí a noha Nejsem schopna bez bolesti sejít schody a i chůzi stále cítím. stále bolí. Chtěla bych se zeptat, zda je možné udělat nějaké vyšetření, které ukáže, jak to v koleně vypadá - šlachy, vazy. Magnetická rezonance není patrně možná kvůli šroubu, ale je jiná možnost? Je možné požádat o nezávislé zhodnocení zdravotního stavu mého kolena? Pokud ano, co mám udělat - jak a kde se mohu objednat? Děkuji předem za Vaši odpověď, s pozdravem Blanka
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 11 odpovědí
dobrý den take jsem po plastice předniho vazu už 4měsíce a bolest take stále přetrváva,hlavně tak jak říkáte Vy pod češkou a bolí i boční vazy hlavně jak je ted to teplo,nevím zda to není take změnou počasí,na kole jezdím a cvičím pravidelně doma ,mám už po rehabilitacích a koleno se snažím ohnout co nejvíce i proti bolesti,ale trápím se jak dlouho to bude ještě trvat než mohu třeba běhat,s pozdravem D.
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem necelý rok po plasice předních křížových vazu.Je mě 33 let a stále aktivně hraji fotbal.Po operaci asi pul roku jsem se vratil na hřiště stím že pro jistotu hraji s ortezou.Pře měsícem se mi stalo že jsem opět nejak špatně došlapl ale díky orteze mě koleno už nevyletělo ale bylo to jak když se v tom koleni něco zmáčkne.Vazy to určo nejsou,ten pocit utrhnití a bolest už poznam a navíc jsem sice s bolesti ale odešel i ze hřiště.Koleno bloknute není,s omezením ale ohebné je,sice kulham ale chodit mužu.Do rana se objevil otok.No tak jsem to ledoval a mastil a do 10 dnu už to bylo relativně dobre no ALE ted jsem zdvihal v praci dost těžkou věc a stalo se mi to že v tom křuplo,otok už se už neobjevil ale ohebnost a bolest při chuzi je stejná jako před měsícem.Co se tam aso odehrává a co by jste prosím doporučil??? mimo altroskopii-operace.páč jsem živnostník a musím chodit do prace,živím početnou rodinu.Děkuji za odpověd.S pozdravem
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
bez vyšetření kolena a bez zjištění příčiny otoku se nedá usuzovat na druhu poškození. Páč jste živnostník, jak uvádíte, nemusí se hned uvažovat o artroskopii, ale o koleno se budete muset více starat, protože Vás bude živit nejméně dalších 30 let.
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
vedle artroskopického vyšetření jsou samozřejmě i jiné možnosti na vyšetření Vašeho kolene. I samotné kvalitní provedení klinického vyšetření Vaším ortopedem může odhalit co způsobuje Vaše problémy. Budu Vám držet palce, aby ortoped neobjevil vážnější poruchu stability v kolenním kloubu, ale pokud došlo k vážnějšímu poranění struktur operovaného kolenního kloubu, tak nemá cenu vyhýbat se řešení problému nyní, jelikož Vás problém stejně dožene a o to v nepříjemnější formě. Minimálně je nutné podstoupit kvalitní fyzioterapii, která zajistí stabilitu kolenního kloubu pomocí naposilování svalů, které se podílejí na stabilitě kolene a se cvičením nepřestávat ani po odeznění bolestí a problémů.
Držím palce a přeji krásný den!
Mgr. Katka Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
JakubCm  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den jsem 14 měsíců po plastice LCA a ASK menisku. Zhruba 8 měsíců po operaci jsem se opět vrátil k fotbalu a vše bez problémů. Minulé pondělí jsem ale na tréninku v souboji špatně došlápl a křuplo mi (docela hlasitě) v operovaném koleni z vnější strany. Skoro vůbec to nebolelo akorát to bylo opravdu nepříjemné. Koleno mi druhý ten neoteklo, ale nešlo plně pokrčit a bylo lehce ztuhlé. Jelikož jsem měl strach, aby nebyla poškozena plastika tak mě trenér objednal k ortopedovi, který má na starosti teplické fotbalisty (známost), jelikož můj operátor je až z Prahy a já z Teplic. Na prohlídku jsem šel 3 dny po tom co se mi to stalo. Pan doktor mi dělal z kolenem různé manévry a vůbec nikde mě nic nebolelo ani nepíchalo a říkal, že koleno je i stejně stabilní jako na druhé noze, takže plastika by být poškozena neměla a i menisky by měly být v pořádku, a že mi tam asi jenom něco přeskočilo, zřejmě zbytky menisku. Doporučil mi ještě 3 dny klidu. O víkendu jsem bez problémů odehrál zápas. V pondělí jsem se jel projet na kole a když jsem z něj slezl, tak mě strašně začla bolet šlacha pod kolenem. Do dneška mě to pořád bolí při chůzi a pajdám (běhat jsem ani radši nezkoušel). Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli to nesouvisí s tím lehkým podvrtnutím a nebo jestli nejde např. o přetížení, protože poslední dva měsíce hodně cvičím nohy a odpoledne mam ještě trénink a nebo jestli nejde o nějaké porušení podkolenní šlachy děkuji za odpověď. Jakub C.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
takto na dálko se bez klinického vyšetření špatně určuje co přesně může být příčinnou Vašich bolestí. Ale soudím, že bolesti patrně přetrvávají po podvrknutí kolene, které jste prodělal. Pokud lékař řekl, že nebyly porušeny struktury kolene je to velmi dobře, ale i tak mohlo dojít v kolenním kloubu k lehkému traumatu, které teď prochází hojenním a při či po zátěži může být kolenní kloub bolestivý. Pokud by však potíže déle přetrvávaly je třeba znovu podstoupit odborné ošetření. Zatím doporučuji léčbu Priesnitzovým obkladem, výborné je také pro uvolnění kolenního kloubu plavání (kraulové nohy). Pokud by bolesti přetrvávaly a nebyly by objeveny struktruální poruchy uvnitř kolenního kloubu, výrazně pomáha pro odstranění bolesti rázová vlna. Více se o rázové vlně dočtete na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji brzké odeznění bolesti a krásný den!
Mgr. Katka Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
raulik2  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer
chtěl bych se zeptat jsem 15 měsíců po operaci předního křížového vazu a v posledích tak dvou až třech týdech mám časté a zvyšující bolesti. Tak bych rád věděl proč to tak bolí a jaká může být příčina.
Děkuji za odpověď
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
takhle bez klinického vyšetření těžko určit příčinu. Doporučuji Vám navštívit Vašeho ortopeda pro určení příčin bolestí. Nepopsal jste jakého charakteru bolesti jsou, proto se těžko o příčině uvažuje. Nicméně klinické vyšetření by mělo příčinu ozřejmit.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Kalfasová  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,jsem po plastice LCA STG štěpem 5.týdnů. Od pondělní noci mám problém , v noci mě vzbudila bolest a ráno jsem nemohla protnout koleno,od té doby nemohu pořádně cvičit př. na bříše ohýbat nohu v koleni a propínat špičky. Mám na dále cvičit i při bolesti ? Předtím cvičení i rehabilitace bez bolesti.Děkuji za odpověd Kalfasová
Srecek  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jsem 13 měsíců po plastice předního křížového vazu.Koleno plně nedopnu, tak se chci zeptat jestli půjde koleno rozcvičit ,tak aby šlo plně dopnout? cca 10 stupnů chbyí k plnému dopnutí!! A ještě bych ze rád zeptal když jsem po zátěži tak mě občas koleno bolí na vnitřní straně pod čáškou a zřejmě pod tou kostí jako by v tom pouzdře jak se koleno ohýbá..taková pichlavá boles ale pouze při plném dopnutí? ale když to propnu a zatlačím si na kolenosměrej dovnitř tak jako by tam něco přeskočilo a bolest je pryč a když to udělám znovu koleno ohnu a dopnu zase tam je ta bolest? příjde mi jako by tam něco zavazelo a kvůli tomu mě tam taky něco přeskakuje :(

Děkuji za odpověd

Krátký Marek

Související recenze a zkušenosti

Roman 1.2.2017
Spokojený/á

Spokojenost uplna. Spousta lidi nadava na tu a tu nemocnici nebo toho lékaře. Vsichni jsou atestovani,zkuseni. Vse ale zalezi na pacientovi jak se vdane situaci chova ke svemu zraneni.jednou poslouchat lékaře a rehabilit... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí