Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Lehká artróza a bolesti kolen - Koleno - UNI TEP - Diskuze

Lehká artróza a bolesti kolen

Lehká artróza a bolesti kolen

kai  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, nevim, kde přesně se na tuto otázku zeptat, ale jedná se o kolena. Tchýni už skoro dva roky bolí kolena. Je to čím dál horší. Kolikrát nemůže ani chodit. Byla na krevních testech, ty nic nezjistili, byla také na ortopedii, ale na snímcích nic nebylo. Jenom ji řekli, že to bude nejspíš lehká artroza. Tchýni je 56 let. Má trochu nadváhu.Stav se stále nelepší.
kaolin  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
mam osobní zkušenost s artrozou kdy jsem po dva roky" běhal" po doktorech bez toho aby se mi jakkoliv ulevilo až jsem se začetl do knížky o Edgaru Caysovi kde jsem našel tu svou nemoc a jak ji léčit.Připadalo mi to pak jak zázrak když mi během chvilky odešly všechny bolesti a mohl jsem zas normalně chodit a nejen to běhám denně min.10km a je po problemu.Píšu to proto ,že považuju za svůj dluh vůči Edgaru Caysovio tom mluvit a o jeho léčitelským schopnostem a taky proto ,že je to léčba zadarmo kterou ocení ti kteří nemají na ty drahé léky s velmi nejistými výsledky.
manka  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Co je to za metodu od E. Caysova. Můžete ji trochu více vysvětlit? Zajímající se čtenářka
macek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Prosím zdali mi můžete odpovědět po čem Vás kolena přestala bolet. Mám již rok a půl bolesti jsem na levém koleni po artroskopii.Mám prý začínající artrozu, ale nemělo by to bolet ještě.Díky za odpověď.Marcela
Pavel  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Jsem 17-ti letý kluk a mám problémy s chrupavkou v pravém koleni. Prošel jsem jednou operací(navrtání bubliny) a ani po zákroku není vidět zlepšení. Je možné že bych mohl mít v tomto věku artrózu? Můj strýc měl problémy s kyčlemi.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ve Tvém věku zřejmě nejde o osteoartrózu, ale o lokalizovanou poruchu chrupavky - chondropatii, ze které se artróza může následně vyvinout. Jestliže přetrvávají potíže i po op. zákroku, stav vyžaduje kvalitní ortopedickou péči.
prim. Moster, Revmacentrum
Abonent  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,jsem 7 měsíců po TEP levého kolena.Na vnější straně kolena mi při chůzi něco "přeskakuje".Koleno bolí,z klidového stavu musím pocvičit a teprve potom je možná chůze.Ze schodu jedině s berlí.Ošetřující lékař mi tvrdí,že je vše v pořádku,že to jsou měkké tkáně.Musím se také zmínit,že dva týdny po operaci jsem podstoupil redres bo koleno bylo neohybne.Teď je ohybne ale stale bolí.Můžete mi doporučit jak dál postupovat? děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
s vysokou pravděpodobností je problém v oblasti čéšky změnou osy kloubu. A to buď v chodu čéšky (patelárním trackingu) nebo ve tvaru čéšky vzhledem ke stehenní části endoprotézy. Doporučuji maximální dobu vyčkat, vše se může ještě časem "usadit".
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Abonent  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji Vám,jako bývalý aktivní sportovec mám obě nohy do "O".Teď už jen jednu,též s pokročilou artrozou.Děkuji Vám za naději
cornius  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 4 roky po operaci levého kolene, mám jen poloviční náhradu kloubu. Po 10 denním pobytu v nemocnici jsem byla propuštěna domů s radami, jak rehabilitovat. Před propuštěním jsem řekla lékaři, který mě operoval, že mám dost silné bolesti. Bylo mi řečeno, že teď už by mě to bolet nemělo. V domácím léčení jsem rehabilitovala cviky podle pokynů rehabilitační sestry. Bolest při cvičení byla taková, že se mi koulely slzy po tvářích. Od operace mě koleno bolí stejně, ne-li víc než před ní. Do schodů, ze schodů chodím po jednom, po rovině jakž takž, nevydržím dlouho stát ani chodit. Po delším sezení nebo ráno, když vstávám a noha byla relativně v klidu, tak trvá chvíli než se rozchodím. Ortopéd mi sdělil, že je podle RTG vše OK. Také mi řekl, že určité procento operovaných má problémy i po operaci. Takže já jsem asi ten případ. Přeji Vám pevné zdraví. Jarka

Reakce na cornius

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, rehabilitační cviky nesmí bolet, potíže které popisujete nejsou standartní a nesmiřujte se s nimi. Máte právo na kvalitní léčbu. Dopouručuji Vám změnit ortopeda, který má bohaté zkušenosti s operacemi kolen a zároveň docházet na rehabilitaci, která bude mít úlevový efekt (měkké techniky, fyzikální léčba, vířivka ...), snížení otoku (např. lymfodrenáže) a zvýšení stability a rozsahu kloubu (senzomotorické cvičení na labilních plochách, posturomedu, vhodná obuv, rotoped, nordic walking, plavání, atd).

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
JM  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Mne delší dobu bolí koleno - chvíli koleno, chvíli jako by kost pod kolenem. Byla jsem u pí doktorky, ke které chodím, ale nebyla tam a pan doktor, co zaskakoval, mi dal prášek na bolest a že to může být artroza. To, že mne bolí až kost mne začíná strašit....mám strach.... Artroza mi nevadí, s tou bych se smířila, i když je mi 45, ale takhle jeden kolega po bolesti ruky zjistil, že to je to nejhorší...metastazy. Dnes jsem chtěla k pí doktorce a zase je nemocná a já mám strach. V klidu to třeba skoro nebolí, ale když vstanu, tak se těžko rozcházím. A ta kost mne pobolívá...

Reakce na JM

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, paní JM,

pro artrozu je typická bolest vznikající v pohybu. Pokud se bojíte (z rodinných důvodů máte podezření) rakoviny, jděte přímo k onkologovi nebo alespoň k obvodnímu lékaři, který Vám z krevních testů může zjisit tzv. rakovinné markery.

Pokud se rakovina vyloučí, doporučuji Vám vyšetření buď u ortopeda, nebo u fyzioterapeuta se specializací na funkční poruchy pohybového aparátu. Ten dokáže odhalit, zda bolesti mohou mít příčinu v kolenním kloubu, ale i ve svalech, které mají funkční vztah, od bederní páteře, kotníku, ploché nohy a nestability celé dolní končetiny a pánve.

Přeji brzkou úlevu, Mgr. Iva Bílková,
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
monika  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
mám artrozu v levém koleni 2st. v pravém 2-3st.Pracuji jako kuchařka tak že jsem i 10hodin na nohách.Měla jsem již asi20x obstřiky kolenou které ze začátku byly ůčiné.Nyní jsem již 4 měsíce v pracovní neschopnosti a bolesti jsou téměř stejné.Můj ortoped tvrdí že na operaci jsem mladá je mi 55 let.Absolvovala jsem magnetoterapii i elektroléčbu.Existuje i jiná možnost
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
při artróze 2.- 3. stupně kolenního kloubu je vhodná ve vašem věku záchrana kolenního kloubu léčbou kmenovými buňkami. Více na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
nebo v Diskuzním fóru Revmacentra.
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí