Postup při zlomenině zánártní kosti

Postup při zlomenině zánártní kosti

tomino  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, dne 3.7.2016 jsem si zlomil zánártní kost, uzavřená. Diagnóza S9230 - otok a hematom v oblasti dorsa LDK nad III. - V. MTT, palp. bolestivost báze V. MTT, perif. bez N/c deficitu. Dostal jsem sádrovou dlahu, která mi byla 5.8.2016 sundána. Objekt. nález: L noha po sejmutí SF, kožní kryt neporušen. Organizovaný hematom. Periferie v normě. Nechali mě odejít bez ničeho. Nyní nesmím 6 týdnů na nohu došplapovat, jelikož dle lékaře není zlomenina ještě zahojená, ale prý už může být bez fixace. Noha lehce otýká a v místě zlomeníny to občas píchá. O nohu se trošku bojím tím, že je nekrytá. Kontrola až 16.9.2016, 6 týdnů odlehčovat na berlích. Cvičit pohyb nohy a prstů. Normální zátěž až za 3 měsíce. Je tento postup v pořádku? Nějaké rady jestli koupit ortézu nebo mazat něčím speciálním a fixovat alespoň obvazem?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
doporučuji se řídit radami Vašeho lékaře. Pokud by bylo třeba nějaké další léčby, zřejmě by Vám něco ordinoval.
prim. Moster, Revmacentrum
Dr. Michal Joshua Frána MBA, MHA, LL. M.  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 170 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
postup je to běžný, ale zhojení kosti se dá urychlit například aplikací výkonného laseru, dle potřeby se dá využít stabilizačních poloh protilehlé lopatky k lepšímu postavení pánve a následně snížení svalových tahů v řetězci dolní končetina až rameno. Tento typ terapie je v našem zdravotním zařízení běžný. Bližší informace o laseroterapii naleznete zde: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
S pozdravem Frána Praha

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí