Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Proč je francouzská berle francouzská? - Konzervativní léčba úrazů - Diskuze

Proč je francouzská berle francouzská?

Proč je francouzská berle francouzská?

Mirka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně francouzské berle.
Píši práci na toto téma, a chtěla bych se Vás zeptat jak vznikl název francouzská berle. Bohužel jsem na internetu (cca 3 - 4 hod.) nic nenalezla.

Velmi Vám děkuji
Dušková
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Napsal bych být na vašem místě do prezidentské kanceláře. Prezident Zeman ví všechno a určitě vám poradí. Pokud by ani Ovčáček nevěděl, pak Googlete "Emile Schlick ". Francouzský mechanik , zřejmě autor první předloketní hole.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
oficiální název je francouzská hůl
prim. Moster, Revmacentrum
DIPURAMED, estetická a ortopedická ambulance  |  Basic member  |  Čáslav, Kutná Hora, Praha
  • 28 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den.
Nikdy jsem se s touto otázkou jako ortoped nesetkal . Za celou mou praxi a ani při studiu k atestacím jsem, pokud si dobře pamatuji, na tento problém nenarazil . Zkusím se ale zeptat třeba lékařů na rehabiitaci. V příštím týdnu se ozvu, jestli jsem něco zjistil a snad vám pomůžu. I mne samotného to teď začlo zajímat.
Zdravím
dr Jurka
Mirka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
to jste hodný a děkuji.

M.Dušková
Mirka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Vážený pane doktore,

skoro týden mi trvalo než jsem našla odpověď, ale mám to! Přeposílám odpověď:

Francouzská firma Herdegen, kterou roku 1860 založil Auguste Herdegen,
jako továrnu na výrobu holí a deštníků se zabývá výrobou předloketních berlí od roku
1957. Právě v tomto roce byla ve firmě Herdegen vyrobena úplně první francouzská
předloketní berle. Odtud má také tento typ lokomoční pomůcky alternativní název
francouzská berle. (https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=104308)

Píši práci na toto téma. Také mám menší vynález na stabilitu chůze za použití fr. hole. Tento vynález budu obhajovat na technické olympiádě.

Velmi Vám děkuji za snahu, kterou jste projevil.
S pozdravem
M. D.

Reakce na Mirka

DIPURAMED, estetická a ortopedická ambulance  |  Basic member  |  Čáslav, Kutná Hora, Praha
  • 28 odpovědí
  • 10 Likes
Dobrý den., všichni lékaři, kterých jsem se zatím ptal, na mě jen vytřeštili oči, nikdo neznal odpověď.
Tak jsem se aspoň poučil . Zdravím dr Jurka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí