Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Opakující se bolesti obou zápěstí - Obstřiky a punkce - Diskuze

Opakující se bolesti obou zápěstí

Opakující se bolesti obou zápěstí

Eva K.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Mívám silné bolesti v obou zápěstích. Po obstřiku bolesti ustupují. Ale po několika měsících se znovu vrací. Je možné se takto bolestí zbavovat dlouhodobě? Nemůže mít opakovaně podávaný obstřik neblahý vliv? Bolesti jsem konzultovala s několika doktory (ortopedie, revmatologie, neurologie), ale nikdo nebyl schopen problém vyřešit. Situace je velmi vážná, vhledem k tomu, že mám doma roční dítě a při bolestech rukou se stává péče o něj naprosto nemožnou.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
vyšetřoval některý z lékařů funkci svalů ruky a předloktí ? Případně byla jste v péči fyzioterapie ?
Příčin může být samozřejmě více . Nepochybuji, že příčiny revmatologické a neurologické byly již vyloučeny. Poměrně často se u mladých mamin objevuje postižení svalů ruky ( De Quervaine ) zejména odtahovače a zvedače palce ). Tyto svaly obsahují svalové spoušťové body , které jsou pak zdrojem bolestí.
Eva K.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za reakci. Mám problém s oběma zápěstími s tím, že levá ruka začala bolet až při péči o dítě, pravá už před více než 10 lety po squashi a různě bolesti přestávaly a vracely se. Nicméně projevy a bolestivost obou rukou jsou naprosto stejné, proto je vždy všichni řešili jako jeden problém a až teď si uvědomuji, že u každé ruky může být problém jiný. U pravé ruky, kterou léčím déle jsem absolvovala rehabilitace několikrát (magnet, uz, elektro, vířivky) a bez výsledku. Funkci svalů ruky a předloktí mi nikdo nevyšetřoval. S levou mám problém poměrně krátce, takže tam jsem to formou rehabilitace ještě neřešila. Vzhledem k časové náročnosti péče o dítě, bylo v poslední době nejjednodušším řešením obstřik vždy obou rukou, ale mám strach, aby to při dlouhodobějším používání nemělo nějaké následky. Samozřejmě bych byla nejradši, kdyby se problém vyřešil jednou provždy. Ještě jsem neuvedla, že mám extrémně hubená zápěstí a problémy se vrací vždy s chladem.
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, určutě bych uděla rtg obou zápěstí, ev i vyšetření EMG na vedení v n. medianus, sval. test vhodný, možná i densitometrické vyšetření, ko hormonů ŠŽ, glykemie. Dr kopal

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí