Vystřelování bolesti do hýždě po ranním vstávání

Vystřelování bolesti do hýždě po ranním vstávání

Poldinka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, po ránu mi při chůzi při zatížení nohy vystřeluje bolest do levé hýždě a cítím tah někdy až do stehna. Stav je horší při i mírném předklonu. Po cca 30 min. kulhání se vše upraví a zbytek dne již žádný problém nemám. Čím déle spím a tělo je uvolněné, tím je ranní problém horší a víc kulhám. Mám obavy, abych něco nezanedbala a stav se postupem času nestal neúnosným a neřešitelným. Mohla bych dostat radu, zda si mohu pomoci sama třeba nějakým speciálním cvičením? Je mi 58 let, jsem stále aktivní cvičenkou a ranní problém mě silně znepokojuje. Obstřik v tomto případě asi není potřebný. Za radu předem děkuji.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
myslím, že není důvod se nějak znepokojovat. Jde o velice častý problém. Pán Bůh nás udělal tak , že některé svaly mají tendenci ochabovat a druhé se zkracovat. Ten druhý případ jsou například povrchové vrstvy vzpřimovače trupu ( jsou to ty dlouhé sval zad, které jdou podél páteře vzhůru ). Tendence k přetížení a zkrácení se prohlubuje například při nedostatečné funkci svalů břicha. Pak zejména přes noc dojde k relativnímu zkrácení a lidé mají problém si vyčistit zuby v předklonu. Ukázku bolesti ze spoušťových bodů zádových svalů najdete např. zde (před odkaz dejte http://) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX-content/themes/website/data/php/timthumb.php?src=wp-content/uploads/2011/04/low-back-pain-trigger-points.jpg&q=90&w=320
Fyzioterapeut vás naučí základní prvky strečinku bederních vzpřimovačů a dalších "podezřelých" svalů, nebo si zkuste cviky najít na YouTube.
Poldinka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď, která mě trochu uklidnila. Budu se tedy pídit po vhodných cvicích a navštívím nějakého fyzioterapeuta.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí