Oteklé, bolestivé, horké koleno

Oteklé, bolestivé, horké koleno

Katka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 Likes
Dobrý večer,je mi 34let a koncem února jsem při sáňkování s dětmi špatně doskočila a prasklo mi v pravém koleni a byl vůbec problém jít. Následné dny se problémy s ohnutím, chozením ze schodů apod stupňoval.Ranní vstávání s bolestí, následně rozchození a večer při odpočinku - pichlavá bolest až do kotníku. Je fakt, že ibalgin mi pomáhal bolest tlumit.Podotýkám,že koleno mi oteklo až tak po 4 dnech, 6 den jsem šla na ambulanci, kde mi zrentgenovali koleno. Odebrali výpotek a poradili klid.režim. Není to ani 3 týdny a při běžném vstávání, kdy zřejmě se kolení kloub dostal do jiného úhlu, mě opět začalo bolet a je to 2 dny...koleno mám oteklé, bolestivé, horké. Chci se zeptat, zda je to běžné?Děkuji za odpověď a radu. Katka
Ondra  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den před 14 dny sem spadl z kola tak nešikovně že jsem si narazil koleno měl jsem tam hematom (modřinu) par oděrek nafouklé koleno.
Cca po 5 dnech mě otok zmizel a koleno se hojilo ale po 3 dnech sem začal hrát fotbal a koleno začalo bolet na druhý den jsem měl ho nafouklé,červené,horké a při pohybu bolí nevim co mam dělat používam studené obklady a beru brufen na bolest a nepomahá to mam to den ode dne horší k doktorovi nemam čas jit tak se ptám aspon o radu děkuji za odpovědˇ Ondřej .
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
Váš přístup k poškozenému kolenu z důvodu "nemám čas" není správný. Může jít o infekci kloubu s dlouhodobým léčením. Potom ovšem budete muset mít dost času k léčbě. Neváhejte a nechejte se, i během svátků, bez odkladu vyšetřit.
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Počkejte, až Váš stav Vás donutí k návštěvě lékaře. Nečekejte dlouho, mohou nastat zásadní komplikace.
Nebo se obraťe na babku kořenářku , léčba bez záruky zajištěna.
Taky se může stát, že se to samo uklidní. Bez záruky.
eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den.Mám 3 týdny naražené a oteklé koleno.Před 18-ti dny mi vytátly výpotek.Koleno je stále teplé,a brání v pohybo.Na ortopedii mě dnes objednaly na srpen !! Poraďte co dělat.Sem zoufalá.abych něco nezanedbala.Eva Liberec 56 let

Reakce na eva

eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
takhle to vypadá

Reakce na eva

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Hm, to se vám asi zdá nepěkné.... máte tři možnosti . A čekat,zdá se mi termím za 6t celkem dost. B najít jiného ortopeda, který se vám bude věnovat.
Za dostupnost ortopedů i jiných odpovídá vaše pojišťovna. neb leta šetří používaje peníze lecjak, dostupní příliš nejsou za podmínek (peněz) , které nastolila pojišťovna. Máte za C možnost do toho ještě vrhnout svoje peníze, pokud vám podmínky nastolené pojišťovnami nevyhovují.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
Milý pane primáři
Moc děkuji za odpověď,ani sem v to nedoufala.Budu to zkoušet sama,chladivé a zelné obklady,+viatrom240000+ibalgin duo effect+heparoid.střídavě bandážuji
Nevím,jestli by na kolínko nebyla lepší slivovice?poradíte,zda to dělám dobře?Díky Eva lib.

Reakce na eva

eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
tak nevím,teť mi došla prázdná zpráva?

Reakce na eva

eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
díky

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
mám tedy bandážovat nebo ne?A jaké by ste mi doporučil přípravky?Ibalgin,heperin? prosím o pomoc
Dana  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, 14 dní mne bolí po námaze koleno, večer je oteklé a horké. Mám si zajít k ortopedovi nebo k jinému odborníkovi. Děkuji za odpověď Dana
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jistě je žádoucí návštěva na ortopedii. Otok kolena svědčí o tom, že se s kolenem něco děje.
prim. Moster, Revmacentrum