Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nevyvinutá jádra v 7 měsících - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Nevyvinutá jádra v 7 měsících

Nevyvinutá jádra v 7 měsících

petitpapillon  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, synovi je 7,5 měsíce a dnes na kontrole nám Dr. řekl, že ještě nemá vyvinutá jádra kyčlí. Kyčle má jinak prý v pořádku - nález Ia (ten už máme od 5 měsíců, předtím na kontrole ve 3 měsících IIa), hybnost normální. Máme dávat široké balení, jinou radu jsem nedostala. Jsem z toho už špatná, prosím o radu, do kdy se mají jádra vyvinout, co se stane, pokud se nevyvinou, a hlavně co pro to můžeme teď udělat. Syn jinak sám sedí i sám leze po kolenou již od 6 měsíců a má skoro 9 kg. Já jsem měla vrozenou luxaci kyčelního kloubu. Děkuji za radu.
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
jádra byla měla být vyvinuta nejpozději do 10-12 měsíců věku , v tomto věku doporučuji podávat více D vitaminu, snad -pokud maminka ještě kojí, sama přidá více vápníku ve stravě ,široké balení je vhodné .
Jinak syna v jeho pohybových aktiitách neomezujte
Zdravím Dr.Ostrý
petitpapillon  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Vážený pane doktore, děkuji moc za odpověď. Co se týče vit. D, dáváme Vigantol 1 kapku denně, doporučil byste zvýšit dávku na 2 kapky? Kojíme již jen částečně, jak byste doporučil zvýšit dávku vápníku ve stravě miminka, jaký příkrm by byl vhodný? A ještě prosím, co by se stalo, pokud by přes to všechno k vývinu jader nedošlo? Velmi děkuji za laskavost a odpověď, vzhledem k tomu, že já sama jsem luxaci měla, mám opravdu strach, abych něco nezanedbala (i když pokud to správně chápu, opožděný vývin jader je jiný problém než luxace kyčelního kloubu).
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Sám doporučuji 10-15 kapek týdně, stran vápníku doporučuji maminkám přidat vápník formopu potravních doplňků - při a po těhotenství i matka potřebuje větší příjem vápníku nejem pro vývoj dítěte , ale svůj stav kostí, zubů apod. Pro děti v tomto věku mmoc možností není. Ale luxace se už obávat nemusíte
Zdravím Dr.Ostrý

Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Můj pohled na věc je takový, že Vám mohu gratulovat ke zdravému dítěti a i když budete nebo nebudete dělat cokoliv, dříve nebo později to bude v normě, protože dnes to v normě již dávno je. Asymetrie jadérek je věc která se může sledovat nebo léčit, ale žádná nemoc to není.
OG GROUP MEDICAL CENTRE s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Dobrý den, Objeví-li se jádra do 1 roku věku, je vše v pořádku, později vzrůstá risiko dysplastické osifikace k.k. Při Vámi popsaném nálezu netřeba dávat široké balení-, s pozdravem MUDr. Chládek

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí