Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Placatá hlavička od ležení v nemocnici - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Placatá hlavička od ležení v nemocnici

Placatá hlavička od ležení v nemocnici

jan  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den. Mám na dotaz.Moje tříměsíční dcera měla luxaci kloubu a byla hospitalizována v nemocnici na trakční léčbu. Ale po 6 týdnech ležení v postýlce má hlavičku vzadu placatou a malinko k jedné straně. Bojím se aby se jí to srovnalo,dříve to měla v pořádku.Můžete mi prosím k tomu něco napsat.Děkuji
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
v prvé řadě je důležité doléčit vadu kyčlí. Sleželá (placatá ) hlavička je běžná u většiny dětí, které v tomto věku leží většinu dne na zádech, v dalším vývoji se tvar hlavy je upravuje.Pak se tomu dá pomoci i polohováním hlavičky nebo polohou na bříšku.
Zdravím Dr. Ostrý
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Blíže V8s může informovat porodník či dětský lékař na oddělení, kde ležíte. Pokud se nejedná o jiný problém, než je oležená hlavička, jde o věc která se bezpečně beze zbytku upraví sama dalším vývojem. Novorozenci mají obrovskou remodelační schopnost, což se mj úspěšně využívá i u léčení kyčlí.
OG GROUP MEDICAL CENTRE s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Příčina asymetrie obličeje a hlavičky nemusí být způsobena jen režimem při distrakční léčbě, ale též asymetrickým poloh. syndromem kojence. Léčba spočívá kromě polohování hlavičky v reflexním cvičení. To by mělo stav vylepšit, jistá asymetrie však může přetrvat.
Chládek
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Vzhledem k základnímu problému, t.j. luxace kyčle, je trakční léčna nezbytná a pro dítě vcelku nezatěžující.Oležení hlavičky, v rámi delší setrvalé a stále shodné posice dítěte, se tvar hlavičky zcela bez problému upraví spontanně.Zásadní je zde doléčení luxace kyčle.
S pozdravem,
MUDr. Krejčí

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí