Příznaky vody v koleni, výpotku

Příznaky vody v koleni, výpotku

Barca21  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
jako malá jsem se léčila s chronickou juvenilní artritidou. Před 6-ti lety jsem měla úraz kolene a občas se mi tam objevil výpotek. Nyní mám velké bolesti ovšem ve druhém kolenu, jak poznám, že příčinou je právě voda v koleni? Jaké jsou příznaky.
Děkuji.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, příznaky naplněného kolene jsou především vyklenutí kloubního pouzdra nad čéškou připomínající otok. Omezení rozsahu ohýbání provázené bolestí kolem čéšky méně často i vyklenutí v podkolenní.
S pozdravem MUDr. František Picek, ORP CENTRUM, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
jacki4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtel jsem se zeptat na vodu v koleni..je to tak 5 dni spadl jsem na koleno a furt je natekle a pali me ...je to příznak vody v kollenu? děkuji

Reakce na jacki4

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
otok v oblasti kolenního kloubu po úrazu může svědčit pro přítomnost tekutiny v kloubu kolenním. Tekutinou může být jak zmnožení nitrokloubního moku, tak i přítomnost krve.
Neváhal bych se bez zbytečných odkladů podrobit odbornému ortopedickému vyšetření.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
sam21  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
chtela sem se zeptat na vodu v koleni.Nemela sem zadny uraz ani si
nejsem vedoma toho ze bych se nejak prastila do kolena!ale nad kolenem to mam cele otekle a nemuzu pokrcit nohu.Mohla bych mit vodu v koleni? dekuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
otok kolenního kloubu, jak uvádíte, s omezením kloubní hybnosti může s vysokou pravděpodobností souviset i náplň kolenního kloubu tzv. nitrokloubním výpotkem. Pokud se se nejedná o vznik otoku po úrazu nebo po přetížení, je třeba odborného vyšetření ke stanovení příčiny.
prim. Moster, Revmacentrum
jezuzka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již půl roku mám na levé straně pravého koleně malý otok, který zkraje bolel, pak přestal a nyní koleno hodně bolí. Jedná se o píchání směrem do středu kolena. O co by se mohlo jednat a mohu k ortopedovi bez doporučení od praktického lékaře? Děkuji
Lampy8  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Chtel bych se zeptat . pred asi 4 mesici sem byl zranen ve fotbale mel jsem natazene postranní vazy.vcera sem hral take fotbal a neco se mi stalo zase s kolenem . mam na nem modriny a lehce oteklé ( po leve strane kolena) je mozne ze to mám znovu natáhle ? nebo je to voda v koleni ? kdyby ano bolí vytahování vody z kolene? jak poznam vodu v koleni ? dekuji za rychlou odpoved a preji pekny den :-)
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
možné je úplně všechno, jestli nechcete něco zanedbat, nechte se co nejdříve vyšetřit odborně na ortopedii.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic, Brno
Jirwal  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
již asi třikrát za sebou se mě během dvou až tří týdnů udělala voda v koleni. Vodu mě ortoped vytáhl a prý mě pošle na arteskopii(nevim jestli jsem to dobře napsal), že tam v koleni mě něco dráždí a proto se mě tam tvoří ta voda. Tímto by se měla zjistit příčina. Taky mě někdy musel dát injekci na zklidnění nějakého nervu v koleni od kterého mě vystřelovala bolest do celé nohy. Může to mít nějaké souvislosti? Je takový postup léčby správný? Nejsou na to nějaký léky nebo mazání, co by to zklidnilo?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v podstatě je postup Vašeho ortopéda správný. Dráždění nitrokloubní membrány vyvolá náplň kolenního kloubu nitrokloubní tekutinou. Příčina může být nejčastěji místní drážděním př. prasklého menisku, chrupavky aj., otok může být způsoben ale i v důsledku celkového onemocnění. Před odesláním k operačnímu řešení lze využít i celkově podávané protizánětlivé léky ke zklidnění kolenního kloubu. Pokud ovšem klinický nález svědčí o poruchu nitrokloubních struktur, je lépe se podrobit relativně malému operačnímu výkonu.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic, Brno

Reakce na Revmacentrum®

Jirwal  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Takže, na doporučení svého ortopeda jsem jej do nemocnice na artoskopii, ale tam mě řekli, že mě nejdříve vyšetří na boroliozu a bakterie, které by prý také mohli tvoření výpotků v koleni způsobovat. Tak se stalo a jediný pozitivní rozbor byl na chlamydie. Dostal jsem na to antibiotika(Doxybene) a až se to prý vyléčí uvidí se dále, protože to nemusí mít souvislost. Mam prý taky altrozu 1-2st. Taky mě po týdnu opět vytáhli vodu aby se mě ulevilo od bolesti. Jsem z toho v rozpacích. Dočetl jsem se někde, že potíže s těmito bakteriemi mívají převážně ženy v souvislosti s pohlavními orgány.Kde já k tomu mohl přijít? A že by to mohlo mít vliv na vodu v koleni? Možná, že je víc druhů tohoto typu bakterií. Je to asi dost složitý. Dalo by se to trochu vysvětlit?

Reakce na Jirwal

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
infekce chlamydiemi může být příčinou nitrokloubních výpotků. Chlamydie se v tomto případě dají prokázat i v kloubním punktátu. V tomto případě je to spíše úkol pro infekční lékařství a revmatologii.
prim. Moster, Revmacentrum / SurGal Clinic, Brno
Hedvika  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Můj 16letý syn si před 10 dny vykloubil koleno. Dostal ortézu, klid na lůžku,doporučeno chladit, 3x denně Priznitz.obklad,Wobenzym. Během prvních 4 dní 3x punkce, potom při kontrole šestý den po úrazu opět punkce. Po punkci je otok do několika hodin opět obrovský, v původní velikosti. Prý se nedá nic jiného dělat, než čekat, až se voda v koleni sama přestane dělat. Je to opravdu jediný správný postup? Můžeme hojení ještě nějak podpořit? Prosím poraďte! H.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, můžete zkusit rázovou vlnu a podpořit funkci lymfatického systému (přístrojová či manuální lymfodrenáž), zrychlí se odvod katabolitů z poškozené měkké tkáně kolenního kloubu.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

Jirwal  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Měl jsem podobné problémy(viz výše), voda se mě tvořila i po přeléčení ATB i když ne tak často, ale asi před měsícem jsem zkusil takovou "babskou radu", prostě jsem si na koleno napatlal měkkej tvaroh, zabalil do igelitu a ovázal.Dva nebo tři dni jsem to každej den vyměnil a voda zmizela. Nevím, možná to byl přirozenej vývoj, možná pomohl tvaroh ale od té doby se mě voda netvoří. Abych nezapoměl, už asi dva měsíce užívám Wobenzyn. Možná i ten k tomu dopomohl.
škvor  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den jemi 15 dnes při fotbale jsem se szrazil s dospělím hráčem,při srážce jsem dostal šlapáka" na nohu a cítil jsem jakoby křupnutí,hned poté jsem nemohl skoro ani vstát a nějak ohíbat nohu,poté jsem sotva došel domů,Problém:dal jsem si studené obklady dle rady ale koleno bolí stále dál,nateklé je jen trochu nevíce mě ale bolí leví okraj čéšky,vím že smím všelijakím popisem a po internetu nezle určit příčinu.děkuji za odpověd.
škvor  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den jsem náctiletý, dnes při fotbale jsem se szrazil s dospělím hráčem,při srážce jsem dostal šlapáka" na nohu a cítil jsem jakoby křupnutí,hned poté jsem nemohl skoro ani vstát a nějak ohíbat nohu,poté jsem sotva došel domů,Problém:dal jsem si studené obklady dle rady ale koleno bolí stále dál,nateklé je jen trochu nevíce mě ale bolí leví okraj čéšky,vím že smím všelijakím popisem a po internetu nezle určit příčinu.děkuji za odpověd.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, "křupnutí" ukazuje na mechanické poškození uvnitř kolene. Doporučuji Vám dnes večer chladit, bandážovat elastickým obinadlem, polohovat nohu/koleno výše než je srdce a zítra ráno zajeďte na vyšetření k lékaři. Analgetika (léky proti bolesti) zatím neberte, aby vyšetření nebylo zkreslené díky zmírnění bolestivosti. Pokud lékař vyloučí vážnější poškození kloubu, pravděpodobně dostanete jen ortézu na znehybnění.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

škvor  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověd...
anonym  |  návštěvník  |  Gelderland
  • 1 odpovědí
dobrý den,potřebovala bych poradit.Před půl rokem jsem spadla z kola a udělala si slušnou "díru" do kolene,bolest byla odpovídající stavu,celkem se to hezky zahojilo a tak jsem lékaře nenavštívila.Bylo to jen rozbité koleno.Ale.. již třetím dnem mi vesele natéká nad kolenním kloubem, nemůžu ho ohnout a když,tak cítím tlak nad i pod kolenem. Momentálně jsem v Holandsku. Mohla by to být voda v koleni? a jak je to akutní? Děkuji moc za odpověď
Kyc21  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 2 dny z5 jsem při lámání dřeva prudce pršlápla do vzduchu a propla nohu, v momentě projela ostrábolest. Nyní jsem shopna chodit, koleno bolí při krajním propnutí a zohnutí (popř klečení na podložce) Kloub mám oteklý hlavně z vnitřní strany čéšky ale nepříjemné pnutí citím i nad kolením kloubem téměř u začátku stehna. Při zmáčknutí otoku také nepříjemný pocit uvnitř kliubu(ne bolest) Je možné aby tyto příznaky znamenaly kloubní výpotek? (Mám pocit zatuhlého kolene při pohybu)
Předem děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
příznaky, které uvádíte značí podráždění kolenního kloubu. součástí podráždění kloubu je i není zvýšená kloubní náplň nadprodukcí nitrokloubní tekutiny. Určí jen odborný lékař. Návštěva na ortopedii je vhodná.
prim. Moster, Revmacentrum
jackypol  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli voda v koleni zpusobuje bolest při chození po tvrdem povrchu a vytváříse na koleni takové bolestuvé puchiřky.Já dělám atletiku a fotbal občas se mi stane že když běžím tak mě začne bolet koleno a trvato cca. 5dnu, potom bolest přejde ale po delší době se mi to stane znova. A proto bych se chtěl zeptat jestli to zpusobuje voda v koleni. Děkuju
fiky  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už asi 1 měsíc mně bolí levé celé koleno občas když si dřpnu nebo kleknu pak když vstavám tak mně bolí příšerně koleno.chystám se k doktorovi.Nevít o co by se mohlo jednat ??
Děkuji.
Ivana
Ivana  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den pane doktore. Před 6 týdny u mne proběhla ATEROSKOPIE pro potrhaný vnitřní meniskus. Tříšť odstanili proudem vody. Chrupavka je poškozena. Před týdnem mně nečekaně začalo znovu krutě bolet koleno až do nechůze. Také bolí jakoby žíla vpravo vně nad kolenem a vzadu žíla uprostřed lýtka. Délka bolestivé žíly se neustále prodlužuje a stoupá vzhůru. Pan dr. mi včera vytáhl 2,5 cm3 vody z kolene a dal mi první injekci HYALGANU. Ještě 4 dostanu. Moc se to nezlepšilo. Otok znovu narůstá. Oč bych mohla požádat - o mangetickou rezonanci a změření průchodnosti žil, abych věděla co to je a jaká bude perspektiva. Při chůzi mám pocit, že mám nohu zabetonovanou v sudu a tu tunu tahám s sebou. Prosím vás poraďte mi, co dělat.Představa, že nebudu moci chodit (dálková a horská turistika) je strašná. Děkuji Vám Ivana
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak uvádíte, spíše než koleno mne zneklidňuje stav Vašeho cévního systému, zda nevzniká hluboký zánět žil, resp. trombóza. Řešil bych odborným vyšetřením bez odkladu !
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Hmm. O co požádat? Okamžitě o vyšetření u lékaře, který má širší přehled - praktik- internista - ev snad i ortoped. Nemusí být od kolena.
Pavla  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer. Dcera má 4,5 roku a dnes mi ortoped řekl, že má vodu v koleni. Sám se teda i divil, že je na to ještě docela malá. Nicméně ji chtěl vodu vytáhnout, ale dcera nespolupracovala, tak zákrok neudělal. Poslal nás na odběry krve a rentgen a potom se rozhodne, co a jak dál. Jak se v této věci postupuje u tak malých dětí? Ptal se mě, jestli se dcera někde bouchla, spadla.....ale které malé dítě nespadne??? Nehledě na to, že chodí do školky, takže tam s ní nejsem. Nicméně si nejsem ničeho vědoma, že by se bouchla, spadla. Asi před dvěma měsíci si dřepla pak ji to koleno bolelo. Zhruba po 15ti minutách to rozchodila a dobrý. Akorát koleno zůstalo nateklé. Ale bez bolesti. Děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v tomto případě bych se obrátil na specialiované pracoviště dětské ortopedie. Může jít jednak o onemocnění měkkého kolena nebo i o přiznak celkového onemocnění.
Prim.Moster,Revmacentrum
Martina  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, dcera 14let - 25.9.loňského roku stála na jedné noze a tu druhou si protahovala směrem nahoru. Najednou ji v té noze, na které stála křuplo a ona spadla na zem. Bolest kolene - odjeli jsme na pohotovost, kde udělali rentgen (bez traumatu na skeletu)Závěr Distensio genus dx..,elast. bandage, ledovat, chůze o berlích.
Příští den kontrola na ortopedii - závěr distense VPV P kolena susp lese MM distose P hlezna (asi si přitom pádu pdvrtla i kotník). Doporučen klid.
9.10. koleno naplněné - punkce 35ml čiré tekutiny, otok a hematon za lat kotníkem. Klid a ortesa.
16.10. koleno naplněné, punkce 30ml čiré tekutiny a aplikace 10mg D a M
26.10.koleno prosáklé bez náplně,Lachman negativní. Dostala 6x magnety a pak ještě 8x.
10.12.koleno v zatížení ještě bolí. Obj.koleno klidné,pohyb volný v dotažení citlivé, vazy pevné. Po novém roce postupně cvičení.
10.1.2013 se dcera smekla na sněhu a na koleno spadla. Za dva dny měla opět vodu v koleni přes 40ml serpsní tekutiny, vazy pevné, koleno při pohybu nebolí (distorse kolena, naložena ortesa).
24.1. koleno ještě s malou náplní, flexe v dotažení bolí (kolenní bandáž Genumedi)a 6x magnety na které v této době dochází.
Včera při chůzi do školy ji v koleni jako luplo (neuměla to přesně popsat) a od té doby ji koleno bolí, ale na vodu to nevypadá.
Je možné, že si s kolenem něco udělala již v září (co neodhalil ten první a zároveň poslední rentgen v září loňského roku) a nebo jsou to stále následky? Předem děkuji za odpověď a případnou radu. Martina
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
s vysokou hladinou pravděpodobnosti se jedná o následky poškození měkkého kolena z 9/12.
Artroskopická revize zřejmě bude nezbytná.
prim. Moster,Revmacentrum
Zdenda  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den asi pred 5 dny sem upadl na ledě ale spadl jsem na zada a od té doby mě bolí levé kole při chůzi hodně a při ohýbání a rovníni nohy taky hrozne v okolí češky kolikrát dostanu křeč až se mi jakoby podlomí koleno je příznak vody v koleni děkuji předem za odpověs
ingridka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
zhmozdene koleno, kruplo v nem pri padu. setrila jsem ho ,fixace .po ^ tydnech ortoped /punkce 15ml ,a pak do peti dnu mi zaclo bolet koleno pri chuzi.byt jsem chodila jen doma,jakoby odsatim vody se klouby o sebe bolestive dotykaly.predtim nebolelo. ani jsem nemohla uverit,ze mam vodu,nebyl otok ani. takze pak ,jak jsem koleno zas zacla setrit, stoupala na druhou nohu jen/ znicila jsem jiz drive poskozenou beder.pater{mam retrolistezu,korenovy syndromL5,] nyni neboli uz koleno, zato nohy pali, brni,tezke. a to od spatneho drzeni tela kvuli fr.holi. pozor na tohle/radim vsem/ ja jsem si moc ublizila/neurolog me vezme az za mesic"a ja nemuzu chodit,stat/ zrejme se stlacily obratle
ingridka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
tak uz je 9.3. a protože potiže s nohama po zhmoždění kolene trvaly,a byly intenzivnějši, brnění,palení,dřevěnění-jela jsem na neurol.pohot.-mam poškozený nerv peronealní. koleno již nebolí,ale dodnes nemam v něm j

istotu.jestli se tvoří voda zas,nevím,obj.jsem až 25.3.ortop.od kořen.syndromu L5,se vlivem chuze o holi a šetřenim kolene velmi zhoršily neurolog.potíže v nohach- ale co s tím, to bych potrebovala vědět.Neurontin nemohu brat,reakce -verigo a palpitace.rehab.-objednana až za měsic skoro- tak si platim masaže s uvolnovacimi cviky.B12inj.Nevim co je na zregenerovani nervu peronealniho nejlepši. také jsem na netu zde četla,že i pupalka pomaha na toto.dekuji za reakci a radu.MR mam -beder.pater L4 retrolisteza.artroza,osteoporoza,spondyloza
Diana  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,chci se zeptat,dnes jsem přeběhla přes přechod,cítila jsem lehké přeskočení v kolenu.. koleno nijak nebolí,ale udělala se mi tam boulička,jakoby nečím vyplněná..Místo je teplé.
Mám strach ,aby to nebylo vážné,ale zároveň se mi nechce k lékaři,aby si neříkali,že jsem hypochondr :(
Děkuji za odpověď.. Dospivová
sona  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobrý den ,je mi 30let a v těhotenství se mi přetížením vyvolal zanět v rameni,to se nelečilo po porodu jsem byla měsíc bez bolestí pak opětovně zánět prudké bolesti dostávala sem opichy mesokainem.usla jsem na horkém pytlíku bolesti šílené přestala jsem kojit a dostala aulin a mydokalm,nyní bolest stále mírná je pořád boule na klíční kosti a nateklo koleno a kotníky punkce 2x čirá tekutina 45ml nyní nateklo znovu vyšetření krve dobré,jen zánět v těle,chlamidie neg.,rtg zubu neg. nejím maso ortoped doporučil condrosulf nevím co dál v těchto letech zoufalá děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vzhledem k mnohočetnému zánětlivému postižení kloubů nemusíte být zoufalá. Je vhodná léčba ne na ortopedii, ale je nutné pečlivé vyšetření revmatologické. Condrosulf Vám asi moc nepomůže.
prim. Moster, Revmacentrum
roman  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dneska mě oteklo koleno, ale vůbec to nebolí a chodit můžu normálně, může to být voda v koleni? Nejsem si vědom , žádného úrazu kolene. Kdyby to byla voda v koleni, tak jak dlouho po zákroku mám omezenou hybnost?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
otok kolena může být jednak banálního charakteru, př. z přetížení, jednak projevem celkového onemocnění či poruchy vnitřních struktur kolenního kloubu. Pokud bude otok přetrvávat déle jak 24 hodin, je žádoucí zjištění příčiny a léčba na ortopedii.
prim. Moster, Revmacentrum
Seda7  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,
hraju profesonálně fotbal a někdy před 2 měsící jsem v zápase upadl na koleno a trošku mi oteklo.Myslel jsem si , že je jako vždy naražené a zanedlouho začal znovu hrát.V zápasech a tréninkách nemám sebemenší problém .Jen to cítím když si na to koleno kleknu a nebo když jdu na bobek. Po nahmatání mě tam jakoby trošku zamrazí a možná cítím nějakou tekutinu , ale nejsem si vůbec jistý.Ve fotbale mi to vůbec nevadí a tak se chci zeptat co mám dělat? Jestli s tím můžu hrát a počkat na konec sezony ? Nebo za jakou dobu po vysátí vody můžu začít s tréninkem ? A pokud ta voda , jde i nějak jinak vyléčit ? Zdá se mi , že tam velmi malé množství...a slyšel jsem o nějakých lécích , nebo tvarohu atd...Děkuji moc za odpověd
Víťa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před asi 14 dny jsem si koupila švihadlo a tak 10 min skákala.Druhý den mě bolelo koleno a asi za dva dny to bylo lepší a tak jsem si znovu párkrát poskočila..Nechtěla jsem to přehánět jelikož mám sedavou práci a VŮBEC žádný pohyb..Jen cesta z práce do práce 5ti minutová..Proto jsem si i švihadlo pořídila abych měla alespoň nějaký pohyb..No ale bolest se přestěhovala do kolene druhého a já ho nemůžu pořádně pokrčit..Bolí mě přímo za kolenem a když se ho snažím pokrčit tak mi v něm křupe..Bolest není nějak nesnesitelná spíše otravná..Když chodím tak o tom nevím..Jen když si to neuvědomím a pokrčím ho třeba do schodů nebo když si mám kleknout..Přijde mi divné,že už to trvá 14 dní..
Moc děkuji za odpověď
Sylva11  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před měsícem a půl jsem vztávala ze země a něco mi křuplo v koleni. Šla jsem tedy za chirurgem, rendgen v pořádku. Diagnoza byla taková že je pouze podrvtnuté a že si to mám mazat mastičkou. Tak jsme poslechla, ale ono se to ne a ne zlepšit. Nosila jsem to stáhnuté a pořád se to neměnilo. Při pohybu je to nepříjemné a někdy to v dřepu zabolí. Otok neklesá. Bojím se, že je v tom voda. Nevím za kým mám ještě zajít,nebo coí by to mohlo být? Děkuju za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
rada nad zlato : Mastičky nepomohou, zajděte tam, kde rozumí kloubům - na ortopedii.
prim. Moster, Revmacentrum
Jirka90  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mam hemofílii a koleno mi po úraze hodně nateklo. Substituce nezabrala...Nakonec teda zabrala až po 4 dávkách ale v koleni něco zůstalo. Koleno nebolí ale nejde 100% skrčit a natáhnout. Jde to tak na 95%. Při nahmatání je tam něco tvrdého. Koleno již dříve prošlo punkcí asi 1x tak i operací 2x. Naposledy jsem podstoupil operaci před 10 lety (to jsem byl na synovektomii protože punkce nebyla možná) , potom byl klid a ted tohle :( Co mě zase čeká? Díky za odpověď.
mucko  |  návštěvník  |  Kosice
  • 1 odpovědí
Dobrý deň,
mám tuhý opuch na obidvoch kolenách z vnútornej strany na boku, ľavé koleno viac, pri chodení a ohnutí bolí, pri zatlačení jamka neostáva, trochu vidieť prasknuté malé cievky. Je pravda, že pri zatlačení ak je voda, musí ostať jamka? Beriem Macmiror na infekciu močových ciest, mám bacila Staphylococcus epidermis. Môže to spôsobiť tiež opuch na kolene? Mám 73 rokov. Ďakujem za odpoveď.
andy  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
dobry den. mela jsem uraz na bruslich spadla sem plnou vahou na kolena nastesti do mekkeho do travy. prave je plne modrin ruznych barev s krvavyma teckama pod kuzi a boli jen na dotyk leve je na pohled v poradku nejevi zadne znamky urazu ale nemuzu jej napnout ani skrcit podlamuje se mi a trapi me tupa bolest pod kolenem a vzadu za nim. k doktorovi se bojim jit z duvodu tahani vody z kolene pry je to horor. co muzu udelat pro ulevu? o co se muze jednat?