Akupunktura a karpální tunel

Akupunktura a karpální tunel

celikovska  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den. Mamince byl před pěti lety diagnostikován karpální tunel na levé ruce s doporučením operace. Tu po roce absolvovala, obtíže se však znovu vrací. Na další operaci ale již mamka nechce, protože se bojí, že se zase po čase bude muset opakovat. Hledám proto informace k možné neoperační léčbě, která by jí mohla ulevit. Mohla by akupunktura pomoci? Mamince je 66 let, léčí se s vysokým krevním tlakem, jinak další zdrav. potíže nemá. Děkuji za informace, příp. nasměrování i na další vhodné terapie. Čelikovská
MUDr. Karel Robětín  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Liberec, Český Dub
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
myslím si, že by Vaše maminka mohla zkusit akupunkturu, která by mohla pomoci, i když v zjizveném terénu po operaci nelze výsledek předpovědět.
Pokud by bolesti nepřestávaly,zkusil bych ještě další fyzikální terapie jako ultrazvuk, diatermii, chiropraxi. K tomu bych doporučil vitamin B6 50mg 3x denně s vitaminem E 100mg denně. Kdyby výsledky nebyla dobré nezbývá nic jiného než reoperace. Zde mám nejlepší zkušenosti,zvláště při reoperacích na chirurgii ruky ve Vysokém nad Jizerou.
Zdraví
MUDr.Robětín Karel
Jana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dost často jsou problémy s karpálním tunelem od krční páteře. I ty, které vám neurologové naměří na EMG. Je potřeba nejdříve srovnat a dát do pořádku krční páteř.Jinak se potíže po operaci vrací za půl roku-rok.
To je moje zkušenost a akupunktura a další procedury-masáže a cvičení může pomoci bez operace.Viz prohlížeč, zadání video masáže carpal tunel.
Jana

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Přístup ke klientovi vynikající, mohu jenom doporučit.Bolesti zad odezní během dvou dnů.Moc děkuji že jsem mohla potkat a poznat lékaře s takovou schopností kterou má pan docent Hanuš .

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí