Bolest ramene a lopatky po luxaci ramene

Bolest ramene a lopatky po luxaci ramene

Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,dotaz,mám po luxaci ramene bolesti na lopatce,na RHB,MGT chodím,rozsah pohybu se lepší,ale bolest přes den stále,v noci ne a při cvičení se rameno zvedá i s lopatkou,bolí mě tedy často lopatka,klíční kost a svaly na pažní kosti,co s tím ?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jak dlouho je po vykloubení ramene? Jde o první či o opakované vykloubení?
prim. Moster, Revmacentrum
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer,jsou to 2,5 měsíce.Děkuji za odpověď

Reakce na Jana

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je nutná konzultace s ošetřujícím lékaře, který vykloubení napravoval. Při nevhodně vedené rehabilitaci, a v to počítám i aplikaci magnetoterapie, může rameno úplně ztuhnout!
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím,to jsou pěkné vyhlídky....na ko mi řekli,že jsem teprve na začátku,že rozcvičení trvá dlouho.....
Valko  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Kolem dvacátého pátého roku jsem měl několikrát vykloubená obě ramena . Pravá ruka mi nechtěla sama zaskočit zpět a skončilo to operací ramenního pravého kloubu. Ruka byla dobrá, ale nyní mi je 72 let a obě ramena a pravé více mě bolí a mám omezenou hybnost ruky, zřejmě artróza. Dá se s tím v tomto věku něco dělat? Bolí mě také obě zápěstí palce na obou rukou nad zápěstím. Děkuji za dopověď. V.F.

Reakce na Valko

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
ve Vašem věku jde o nasazení účinné léčby osteoartrózy
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Valko  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Děkuji za odpověď a prosím o radu zda se s tím dá něco dělat???

Reakce na Valko

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Vždyť jsem radil: Nasadit účinnou léčbu osteoartrózy na ortopedické ambulanci
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Valko  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Děkuji za radu , zkusím to!!

Reakce na Revmacentrum®

Quantumada  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Prosim, jaka je lecba osteoartrozy? Je mi teprve 60, a mam po operaci praveho ramene (roztrzena supraspinatus slacha)- nezahojene spravne. Leve rameno, stejny uraz, ale neoperovany. Problemy s bolesti obou ramen, i kloubu loketnich , slabosti svalu i kloubu. V obou ramenech osteoartroza. Jaka lecba by mohla pomoci? Dekuji za odpoved.

Reakce na Valko

Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
zdravím,měla jsem rameno vykloubené a skoro utržené po pádu ze žebříku,po výsledku MRI doporučena nezbytně operace,ale já si zaplatila několik ošetření nízkofrekvenčním ultrazvukem Sirio,a víte co ? do 14 dnů jsem zdvihla ruku nad hlavu a za měsíc vše zahojené,už víte proč jsou hokejisti tak rychle zhojení ? :D je to 4 roky,rameno jako by nikdy vykloubené nebylo a mimochodem pomáhá i na artrozu
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, paní Jano,
nepíšete, jak dlouho jste po luxaci ramene. Ale pokud jde již o následek úrazu např. před měsícem, volila bych terapii radiální rázovou vlnou. Ta uvolní zvýšené napětí trapezového svalu a dalších svalů, které "tuhnou" jako reflexní ochrana ramenního kloubu před dalším poškozením a ovlivňují bolestivost ramene a omezují hybnost v ramenním kloubu a lopatky. Nicméně v současné době je jejich ochranné zvýšené napětí již nežádoucí.

Doporučuji tedy kombinaci fyzioterapie s aplikací radiální rázové vlny.

Přeji brzké uzdravení. Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,úraz byl začátkem září,a zřejmě jste to vystihla zcela přesně,o rázové vlně jsem již též uvažovala,jen mám trochu obavy z další bolestivé záležitosti,protože i RHB cvičení mě vždy trochu odrovná.....