Dlouhodobé bolesti od ramene k lokti

Dlouhodobé bolesti od ramene k lokti

xxxxxxx
xxxxxxx  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
již 7.měsíc mám bolesti v rukou. Byla to bolest spíše od ramene k lokti. Ruku jsem nemohla zvednout. Lékař mi prováděl opichy ramenního kloubu a brala tablety proti bolesti. Zpočátku to pomohlo.
V současné době jsem na opichy přestala chodit, protože je to stále stejné. Nyní mě bolí obě ruce, zejména od ramene k lokti. Ale také od lokte k hřebu dlaně - tedy spíše vnější část ruky. Bolí hlavně v noci. A samozřejmě je to horší po fyzické činnosti.
Děkuji. MŠ
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
odpověď berte prosím jako orientační . Nicméně pokud se 7 měsíců léčíte, pak předpokládám, že máte za sebou alespoň bazální vyšetření ( ortopedie, neurologie, RTG , laboratoř). Pokud nebyla nalezena strukturální porucha nebo laboratorní odchylka a potíže mají tendenci být chronické a vracet se , půjde pravděpodobně o tzv. myofasciální problémy. Ve svalech lopatky, šíje, paže a předloktí vznikají okrsky svalového napětí zvané spoušťové body ( trigger body ). V těchto místech je porušeno krevní zásobení a uvolňují se tzv. zánětlivé mediátory ( jde o látky schopné dráždit okolní nervy a působit bolest ). Ukázku bolestí najdete na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
tyto změny se dají odstranit cílenou manuální terapií, kombinovanou elektroterapií nebo technikou suché jehly ( dry needling ). Je samozřejmě nutné současně analyzovat , proč u vás stav vznikl a čím je udržován ( práce, poloha, zatížení sres atd.)
Ivka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Když to tady čtu tak se asi k lékaři vypravím. Teď o svátky měla moje pravá ruka pauzu víc jak jeden den. A to bylo špatně. Třetí den nicnedelani jsem se už ani kafe nenapila, nezvednu hrnek v ruce. Svátky byly na nimesylu a bolí stejně. Dnes třetí den v práci a v noci na dnešek dvakrát bolestí vzhůru. Pracuji jako logistka: paletak, bedny, furt něco v rukách. A o víkendy většinou zednicina... Asi vyrazím za doktorkou brzo :-(