Léze horního předního labra

Léze horního předního labra

hawah  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
obracím se na Vás s žádostí o radu. Mám více než 3 roky problémy s levým ramenem. Na počátku byl nekoordinovaný pohyb. Chodila jsem k ortopedovi, který mi rameno asi 3x "opíchl", následně jsem byla na rtg, bez nálezu, proto mě odeslal na MR. Výsledek MR je: Postavení v ramenním kloubu je fyziologické, skelet je bez path. signálových změn, pouze v zadní části hlavice pažní kosti je subchondrálně 5 mm cysta. V okolí horního předního labra, které je deformované a zčásti nesouvisí s kostěným glenoidem, je tekutina. Rotátorová manžeta není porušená. Svaly pletence pažního nejsou atrofované. Šlacha dlouhé hlavy bicepsu je v obvyklé poloze. Na AC kloubu nejsouo arthrotické změny. RE: Léze horního předního labra s malým množstvím tekutiny v okolí /rotátorový interval/, drobná drťová cysta v zadní části hlavice /5mm/. Neprokazuji lézi rotátorové manžety.
Na základě tohoto nálezu mě ortoped doporučil do nemocnice na operaci, když mi vysvětlil, že pravděpodobně mi budou trhlinku zašívat nebo zavěšovat. Napsal mi zprávu pro nemocnici: SLAP lese omni 1 sin. V nemocnici však pan doktro mi sdělil, že je přesvědčený, že bude stačit,, pokud mi zastřihnou deformovanou část a vyčistí kloub od tekutiny. Je pravda, že nyní mě rameno bolí výrazně méně, než např. před půl rokem. Napsal mi do zprávy: vzhledem k délce trvání obtíží objednáme k ASK a bursectomii a tenotomii LHBT. Jako diagnozu napsal M755 Burzitida ramene.
Já mám však obavy, že pokud ta trhlinka mi v rameni zůstane, že se budou problémy po nějaké době vracet. Mám strach, že nyní podstoupím operaci, která sice bude menší a míň náročná, než to "přišití nebo zavěšení", ale že za pár let stejně budu muset jít na operaci znovu. Jinými slovy, jsem ochotná podstoupit operaci, pokud budu vědět, že mi trhlinku zašijí a vše bude potom v pořádku. Pouhé vyčištění a zastřižení mi přijde jako dočasné a polovičaté řešení. Nevím nyní, co mám dělat. Mohla bych Vás poprosit o Váš názor? Jaká myslíte, že by byla nejvhodnější léčba a operace? Děkuji za Váš čas a přeji krásný den. Eva H.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je zbytečná spekulace před operací. Nález na MRI a vlastní nález při operaci se často mohou lišit. K operaci se svěřte tomu, kdo Vám rameno spraví kompletně, pokud to bude možné.
prim. Moster, Revmacentrum
Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den paní Hawah. Předně bych zkusil, nějakou šetrnou metodu, jakou je např. reflexní teraie. S přáním hezkých dnů Karel Štěpánek
benuna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobry den jsem 1 a pul po operaci ramene kdy mi byla prisivana slacha k ramennimu kloubu,mam neustale bolesti bicepsu a ruka nefunguje tak jak by mela ma trhave pochyby.dekuji Erika