Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest ramene po zvednutí břemene - Bolest ramene - Diskuze

Bolest ramene po zvednutí břemene

Bolest ramene po zvednutí břemene

anonym
anonym  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý večer,
maminka 70 let-při nadzvednutí kufru pruká bolest v pravém rameni,která přetrvává 3 měsíce,rentgen v pořádku,ortoped naordinoval obstřiky,rehabilitaci,prášky a masti od bolesti,nic nezabírá,mamka v noci nespí,nic nemůže dělat,začala si stěžovat na bolest a otok v podpaží směrem k prsu,je hrozně unavená,chci ji pomoci,ale nevím jak...
Děkuji,pí.Blanka
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, při zvednutí zavazadla došlo k přetížení a poškození měkkých tkání v oblasti ramene. Může jít o poškození rotátorové manženy, kloubních pozder, burzy ... takto na dálku je těžké stanovit přesnou příčinu bolestí. Každopádně i otok svědčí pro mechanické poškození tkání. Doporučuji vyšetření u fyzioterapeuta se specializací na poruchy pohybového systému. Mohu Vám doporučit i léčbu rázovou vlnou pro podporu regenerace měkkých tkání, snížení bolestivosti, protizánět... zároveň bych léčbu kombinovala i s lymfodrenáží (ve vašem případně manuální lymfodrenáž, u přístrojové lymfodrenáže ne všechny rukávy sedí dobře v podpaží a rameni). S léčbou bolestivých ramen máme velice dobré zkušenosti. Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
těžko takto po internetu v tomto případě radit. Bylo provedeno sono (ultrazvukové vyšetření) ramene? Tam by se mohlo zjistit poškození měkkých tkání, které na rentgenu není vidět. Dále pokud nezabrala rehabilitace, tak můžete případně zkusit se obrátit na jiného fyzioterapeuta. Od bolestí měkkých tkání a kloubů vám nejlépe pomůže kvalitní fyzioterapie.
S pozdravem
Mgr. Anna Nedbalová
ljuk79  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před půl rokem jsem začal pracovat ve firmě kde pískuji formy. Po pár dnech mě začalo bolet rameno a v posilovně jsem začal mít problémy, když cvičím ramena a to v sedě tlaky nahoru a nebo na šikmé lavici bench tak mě rameno začne strašně bolet. Po dvou měsících jsem v práci skončil a i posilovnu jsem vynechal teď jsem se k posilování vrátil a problémy se mi hned vrátili. Když je ruka v klidu tak mě nic nebolí. Pouze když dám ruku nad hlavu a jakkoliv ji zatížím. Poradíte mi prosím co s tím.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Těžko říci. Dle popisu jde o problém v deltovém, bicepsu a velkém prsním svalu. Pomineme-li eventuální poškození pouzdra, vazů a kloubu.
Rehabilitační lékař by měl umět váš stav patřičně zhodnotit a rozhodnout zda bude potřeba např. vyšetření ortopedem.