Ostrá bolest v rameni

Ostrá bolest v rameni

tami  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Asi před dvěma měsíci mě začalo pobolívat rameno a dnes je to ve stádiu, že nemohu zvednout ruku, upažit a pod. Při každém pohybu cítím ostrou boles. Nemohu si na něj ani lehnout, jelikož jsem zvyklá usínat na levé straně, takže když se v noci nějak přetočím bolest mě probudí.
Žádný úraz jsem nikdy neměla a je mi 61 let. Pracoval jsem celý život v pohostinství s těžkými platy.
Můžete poradit?
Karel Štěpánek
Karel Štěpánek  |  návštěvník
  • 5 odpovědí
Dobrý den.
Pracuji s reflexní terapií, která má v této oblasti obdivuhodné výsledky.
Používám nyní i kineziotaping, což je zjednodušeně lepení pásek, které přinášejí úlevu. Tyto jsou však dočasné. Moje reda zní. Jestli je pro Vás
možné přijet do Třeště u Jihlavy. tel:732528554 Nebo sei najít někoho kdo se reflexní terapií zabývá opravdově. Zdaleka to není o tom, že to má masér v nabídce a že má kurz. Pokud je to pro Vás příliš z ruky, mohu doporučit
Patakyovi, jsou v obci Psáry u Prahy. U nich je pomoc finančně náročnější.
Stálé zdraví Karel Štěpánek
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
prioritní je důkladné vyšetření ramenního kloubu na ortopedii, a to klinicky, ultrazvukem a RTG. V rameni bývají často usazeniny solí vápníku, které mohou dělat Vaše potíže. Příčina může být i jiná. Rehabilitací bez důkladného prošetření příčiny potíží může dojít ke zhoršení zdravotního stavu a může rameno skončit až ztuhlostí - zmrzlé rameno nebo zanedbáním včasného zásahu u vážnější příčiny. Až po zjištění skutečné příčiny potíží a k doléčení se teprve můžete podrobit jakéholi rehabilitační terapii.
prim. Moster, Revmacentrum
tami  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď. S něčím podobným jsem počítala, jenom jsem se asi nějak podvědomě chtěla vyhnout lékářům. V tomhle věku se vždy něco najde, a strach, že by to mohlo být i horší, mě přinutil se zeptat nejdříve tady.
Ještě jednou moc děkuji.

Reakce na tami

FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, podle popisu usuzuji, že se opravdu může jednat o zmrzlé rameno či jiný sydrom ze stejné skupiny (dá se odhalit přesným kineziologickým vyšetřením) Velice doporučuji terapii rázovou vlnou, která umožní hojení měkkých tkání a dochází k odbourávání vápenaných usazenin. Hybnost ramene se zvyšuje velice rychle a bolest (alespoň ta noční) odeznívá témež okamžitě. Počet aplikací doporučuji kolem počtu 6 (konečný počet záleží na schopnosti regenerace organismu)

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílkvá
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
ivona2306  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den už asi měsíc se probouzím vždy se šílenou bolestí pravého ramene.vůbec nevím čím to může být.je to ostrá bolest kdy se nemůžu ani pohnout.jsem na mateřské a moc času na lítání po doktorech nemám ale pokud by to mohlo být něco vážnějšího než přetažení svalu tak bych samozřejmě k doktorovi zajela.a právě proto vás prosím o radu.Díky Iva 27 le
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud jsou bolesti ramene takto obtěžující doporučuji navštívit lékaře (ortopeda či rehabilitačního lékaře) nebo fyzioterapii. Přecházení bolestí v ramenním kloubu se nikdy nevyplácí a bolesti mohou velmi nepříjemně progredovat. Proto určitě vyšetření doporučuji.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pokud je bolest takhle déle a tak intenzivní, určitě je vhodné nechat si rameno vyšetřit ortopedem nebo rehabilitačním lékařem / fyzioterapeutem. A i pokud by šlo "pouze" o přetažení svalů, tak je dobré s tím něco odborně udělat - fyzioterapeut. Někdy se to samo neupraví a je potřeba tomu trochu pomoci. Většinou se jedná o svalovou záležitost.
Pouze bych byl opatrný s aplikací kortikoidů do ramene a volil bych ji až jako hodně vzdálené řešení.