Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jak rozhýbat končetinu po zlomenině? - Fyzioterapie - cesta k rovnováze - Diskuze

Jak rozhýbat končetinu po zlomenině?

Jak rozhýbat končetinu po zlomenině?

Veronika
Veronika  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
jsem po zlomenině kotníku a měla jsem 3 měsíce nechodící sádru. Doktor mě chtěl poslat na rehabilitace, ale sám usoudil, že v tomhle počasí chodit dvakrát týdně ven by nebylo dobré, tak mám cvičit doma. Chtěla jsem se ale zeptat, jak bych mohla co nejdříve rozhýbat nohu a nabrat nějaké svaly. Po této době mám totiž ochablé svaly a žádnou stabilitu, takže o berlích ještě chodit musím, i když bych už mohla chodit bez nich-zlomenina je plně zahojená. Děkuji za odpověď
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den, bez vyšetření nemůžu poradit úplně přesně, ale začněte z poloh, kdy na končetině není váha těla (leh, sed..) a cvičte všechny pohyby kotníku nejdříve bez odporu, pak ideálně s odporem pružného tahu (therabandu), poté přejděte do stoje, trénujte i stabilitu stoje na jedné dolní končetině, progresivně do podřepů, výpadů.
Rozumím vašemu rozhodnutí nedocházet v tomhle počasí na rehabilitaci pravidelně, ale ideální by bylo aspoň 1x pro instukrci cvičení vzdělaného fyzioterapeuta navštívit, sama si pak cvičit doma a cca za 3 týdny znovu přijít na kontrolu a pro progres cviků.

S pozdravem
Mgr. Martin Svitek, Geri rehabilitace
Fischka15  |  návštěvník  |  Praha
  • 14 odpovědí
  • 1 Like
Pane magistře, chci Vám poděkovat za rady ohledně zatěžování zlomené končetiny, myslím, že máte větší zásluhu než v nemocnici, kde mě nijak neinformovali a tak až díky Vám jsem začala denně hodinu svižně chodit a nohu zatěžovat, konečně se začaly tvořit kostní svalky a kost začala srůstat.
Přeji hodně spokojených návštěvníků stránek a všem lidem hodně ZDRAVÍ do nového roku. Alena

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí