Bodavá bolest mezi lopatkama

Bodavá bolest mezi lopatkama

eliška  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, mám problém, který už se mi stal několikrát, ale naposled to byl celkem nářez. Jedná se o náhlou bolest v zádech mezi lopatkama, která se stupňuje. Začne v zádech a jde do hrudníku. Je to taková tlaková,která se stupnuje do maxima.(připomíná mi to kontrakce).Vždy mi to udělalo v klidu při sezení. Musím se rychle postavit a ohnout se loktama o stůl a bolest začne pomalu ustávat.Trvá to chvilinku. Vždy mi to udělalo jen jednou,ale naposled se pořád vracelo.Nakonec pomohlo si lehnout na bok do klubíčka. Na EKG jsem byla před necelým rokem a tlak má taky v pořádku. S krční páteří jsem sledována mám degen.změny C3-C6,protruze disku C6/7,napřímení lordozy ,zužení pateř.kanálu. I když ta bolest je chvilková,tak je velká a pěkně mě vystrašila. Může to být od páteře? Nebo je to něčím jiným. Děkuji za odpověď
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Eliško, dobrý den, podařilo se Vám zjistit o jaký problém se jedná? Všimla jsem si, že Vám tu nikdo neodepsal. Možná bych opravdu doporučila zaskočit někam na fyzio...
eliška  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji,za reakci.... Byla jsem teď i u obvodního kvůli angíně,tak jsem se mu zmínila....říkal , že to určitě od páteře,že kdyby to bylo od srdce , tak mám problém hlavně při námaze a nenajdu úlevovou polohu. Za měsíc mám kontrolu na neuro.,tak se poptám.
Pacient  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den paní Eliško, myslím, že potřebujete někoho, kdo o pohybovém ústrojí něco ví a proto vám doporučuji kontaktovat (objednat se) u MUDR. Tomáše Vilhelma na www.suchajehla.cz . Pro mě je to odborník k nezaplacení a jeho znalostí a terapeutických výsledků si velice vážím.
Mgr. Leona Roubková  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den Eliško,
Vaše obtíže dosti pravděpodobně souvisí s páteří. Zřejmě se jedná o kloubní blokádu v hrudní páteři. Ta může vzniknout dlouhodobým nesprávným zatěžováním nebo přetěžováním nebo i jednorázovým nekoordinovaným pohybem. Pokud Vaše obtíže stále trvají, bylo by dobré je co nejdříve odstranit pomocí cílené mobilizace. Objednáváme bez čekacích lhůt: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX nebo přes tel.:+XXXXXXXXXXXXXXX. Jsme v centru Prahy.
Mgr. Leona Roubková
fyzioterapeutka
Lucie Janalíková DiS.  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Ostrava
  • 5 odpovědí
Dobrý den. V případě bolestí na hrudi se může jednat o mnoho příčin. Nejdůležitější je vyloučit primárně kardiální příčinu, což jste nejspíše udělala (neznamená to však, že když jste měla před rokem EKG, že nynější příčina nemusí souviset se srdcem či vaskulárním systémem , i když popis Vašich obtíží, tomu neodpovídá). Důležité jsou pro diagnostiku podrobnější informace, vaše celková anamnéza - včetně užívaných léků, četnost atak, další přidružená onemocnění, jsou-li např. při bolestivé atace obtíže s nádechem či s výdechem, objevují-li se pocity na mdloby... atd. Bolesti mohou být odezvou na postižení v gastrointestinálním traktu. Jsou-li tyto příčiny vyloučeny , je dosti pravděpodobné, že Vaše obtíže budou jistě souviset s postižením cervikálních plotének, jak jste uvedla. Žádnou bolest bychom neměli podceňovat, a bolest na hrudi o to víc. Pokud máte vyloučeny výše uvedené obtíže ( dle Vašeho popisu nepředpokládám, že by se také jednalo o plicní či psychogenní? obtíže) - doporučuji Vám navštívit ordinaci fyzioterapeuta.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí