Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
SI klouby - Fyzioterapie - Diskuze

SI klouby

SI klouby

Georgina71  |  návštěvník
Dobrý den, v současné době trpím velkými bolestmi zad s vystřelováním do kyčle. RTG Bilat. artrotické změny SIK s přihrocením dolních okrajů, sklerotizací podél štěrbin a vakuum fenoménem. Před dvěma lety výsledek MR : V etáži L5 - S1deformující spondylóza s ventrálními osteofyty a osteochondróza s výrazným snížením lehce dorzálne
semicirkulárne protrudující meziobrat1ové ploténky. V prilehlých cástech obrat1ovýchtel (respektive kosti krížové)
významné zmeny typu Modic I (odpovídající vaskularizovanému vazivu [TIw hypointenzní, T2w a STIR hyperintenzní]),
pásovite zasahující do vzdálenosti více jak 1 cm od krycích desticek. Durální vak ani koreny ve foraminech však nejsou
výrazneji dotceny (i když koreny L5 jsou oboustranne ve foraminech v lehkém kontaktu s horní plochou protruze). Dokud to šlo pravidelně jsem cvičila,ale to ted nejde pravá noha mi už do strany nejde ohnout a pro velké bolesti hlavně v noci nemůžu vydržet. Lékař mi řekl,že mám brát léky na bolest,ale je brát stále. Je mi 46let.
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den, velmi doporučuji, abyste co nejdříve navštívila jiného lékaře, nejlépe se hned objednejte na naší klinice Cellthera telefonicky nebo emailem, můžeme vám poskytnout komplexní poradenství a najít nejlepší řešení pro vaše bolesti v zádech. Máme k dispozici také rehabilitačního lékaře, fyzioterapeuta a doporučíme vám také vhodnou stravu. To vše souvisí s vaším zdravotním problémem. Pokud vám někdo radí, abyste pouze brala léky od bolesti, už za ním dále nechoďte. Analgetika, tj. léky na bolest, pokud se užívají dlouhodobě, neřeší příčinu potíží, ale naopak zhoršují a urychlují artrózu kloubů, vedou ke zvýšenému riziku onemocnění srdce, jater, žaludku, poškozují mozek a ledviny. Úmrtnost na nežádoucí účinky analgetik je v USA podobná jako úmrtnost na AIDS - tolik jenom statistiky z posledních let. Dělejte vše proto, abyste nemusela analgetika pojídat.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí