Napětí ve svalovém úponu

Napětí ve svalovém úponu

Alternativa  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Při rozcvičování-protahování cítím napětí ve svalovém úponu u kolene z vnitřní strany - pouze na pravé noze. Při rozcvičování se mi nikdy nedaří protáhnout toto místo dostatečně a cítím něco jako když "přeskakuje" šlacha nebo sval. V samotném sportu jsem omezení necítila, ovšem po asi ročním sportování (plavání, běh, badminton, streetdance, kolečnové brusle ap) jsem vyzkoušela "skákací boty" a podvrtla si koleno přesně v daném místě. Samotné koleno se uzdravilo bez potíží, problém s úponem trvá. Na ortopedii mi poradili pouze pár protahovacích cviků navíc, nic se však nezlepšilo.
V čem může být problém? Pokud chci nadále sportovat, mohu nějakou rehabilitací nebo cíleným cvičením problém odstranit?
Děkuji.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
bude se jednat pravděpodobně o přetížení úponu svalů na koleni nebo natažení postranních vazů v koleni. Doporučuji Vám navštívit ambulanci fyzioterapeuta, kde Vám může fyzioterapeut pomoci úpon uvolnit případně zastabilizovat koleno. Můžete požádat lékaře o doporučení na rehabilitaci.
S pozdravem
Mgr. Anna Nedbalová
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

podle popisu jde pravděpodobně o nestabilní koleno spolu s přetížením měkkých tkání. Doporučuji Vám pro zvýšení stability kloubu navštívit fyzioterapeuta, který Vás povede v terapii a zároveň kombinovat aktivní cvičení s moderní rázovou vlnou, která má velký efekt v léčbě bolesti pohybového aparátu.

Přeji pevné zdraví, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
dave  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den dnes ráno mě začal bolet sval na levé noze od kolene,v klidu nebolí,ale jakmile se o nohu opřu tak to cítím,jakoby tam přeskakoval sval nebo šlacha na tom místě,týden jsem již nic nedělal,protože jsem měl chřipku,nemůže jít třeba jen o náhlé pracování svalstva??děkuju

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí