Urputné bolesti v noze, nemůžu sedět, bolest při sexu

Urputné bolesti v noze, nemůžu sedět, bolest při sexu

marenka66  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,moje problémy se týkají bolestí, hýždě, stehno a vystřelování až do paty, šílené bolesti při sexu (bolestivé je i každé gynekologické vyšetření).1/2018 mi byla udělaná neurolýza dělohy a odstranění dvou ložisek vlevo od dělohy.Po této operaci nejenže bolesti v podbřišku neustoupily,ale přidalo se i obtížné močení a někdy i stolice.Následovala tedy další operace v domnění,že je někde hluboko infiltrující endometrióza.Měla jsem tam prý neurinom, histologie byla tukově vazivová tkáň bez endometriózy.Jenže i po této operaci moje problémy neustaly a po poslední operaci 6/2018 se ještě přidala silná bolet, mravenčení,vystřelování bolesti až do paty a někdy i ,,mrtvení "prstů pravé nohy (někdy i v levé noze,ale to to bylo i dříve),otok v oblasti horní zadní části stehna a hýždě,třísel,stydkého pysk,vystřelující bolest,mravenčení,škubání... ( bezprostředně po operaci i zepředu ,teď už jen zezadu nohy -stehno,hýždě,třísla,stydký pysk).Boleti vpravo v zádech v oblasti ledvin (někdy až do ramene,krku a až do hlavy). Původně jsem přičítala namáhavému zaměstnání,jenže teď jsem rok a půl doma a tak se domnívám,že bolesti mohou mít stejnou příčinu.Operována jsem byla na endometriózu během 5-ti let čtyřikrát,nyní prý bez ložisek aktivní endometriózy (mám hormonální tělísko ),slepé střevo odebráno cca před dvaceti lety,jedna kyretáž kvůli polypu cca před čtyřmi lety.Od poslední laparoskopické operace nemůžu sedět na pravé polovině zadku,nemůžu řádně ležet,špatně spím,chodit,řídit auto...mám velké již popsané bolesti.Bezprostředně po operaci jsem se pravé nohy nemohla ani dotknout,ale poslali mě domů.Kvůli bolestem jsem zobala analgetika,která mi stejně moc nepomáhala.Až v srpnu jsem byla odeslána na neurologii,kde mi pan doktor předepsal Gordius a Amitriptylin doporučil rehabilitaci.Léky z neurologie mi bolesti zmírňují,teď mám pocit,že přestávají účinkovat.Byla jsem na MR ( bez kontrastní látky ),kde je vše v pořádku,ale nějaký nerv se nepodařilo prý zobrazit.Rehabilitace - elektro léčba 5x ( myslím nepomohla) ,koupele 5x,fyzioterapie 5x (zdá se pomalu pomáhaly) .Víc mi nebylo předepsáno,že prý bych si to musela hradit sama,že mám vyčerpáno a mám přijít až na jaře :) ,ale co jsem si psala s VZP,tak je to hloupost,pokud mi to pomáhalo,může mi předepsat další,ale nestalo se tak.Pan doktor ,který mě operoval mi doporučil ještě tři měsíce rehabilitovat,cvičit a pak že se uvidí. Teď jsem objednaná ještě na cytologii .Aby se vyloučil problém s močovým měchýřem.Někde jsem slyšela,že se dá nerv ,,opíchnout",že to pomůže od boleti cca tři měsíce.Asi se musí vědět který...Neměli mi udělat i jiná vyšetření EEG nebo tak něco,uzdravím se mi to vůbec nebo neměla bych podstoupit další operaci na neurochirurgii?Je mi 42 let,mám sice dceru (14 let),ale chtěla jsem ještě miminko,jenže musím prvně vyřešit boleti,zbavit se léků a zdá se mi vše velmi zdlouhavé.Kvůli nemoci nemůžu mít sex,rozpadá se mi dlouholetý vztah...Mám pocit,že můj lékař už neví co se mnou,posledně se mě ptal jestli už nechci jít do práce,že by mi ukončil neschopnost.Mám ještě horší problémy než před operací (boleti,dělá mi problém i delší procházka,nemůžu sedět...) brala jsem to tedy jako vtip.Chtěla bych zase do práce,doma na mě ,,všechno padá",dochází mi finance,ale vím že to v práci nezvládnu.Nešlo by mi nějak pomoci rychleji?Jestli sem můj dotaz nepatří,tak se omlouvám.Děkuji.
Mgr. Leona Roubková  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
dnes jsem narazila na Váš příspěvek. Určitě sem patří. Protože uplynula již delší doba, chci se Vás zeptat, jak to nyní vypadá?

Děkuji za odpověď.
Mgr. Leona Roubková
fyzioterapeutka
marenka66  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moje zdravotní situace se nezlepšila naopak se pomalu zhoršuje. Byla jsem přes nový rok na rehabilitaci v nemocnici na kapačkách (kortikoidy), cvičení, masáže, protože paní primářka se domnívala, že by mohlo jít o zablokovanou pánev, ale po deseti dnech mě poslala z nemocnice domů, když mi to nepomáhalo. Před čtrnácti dny jsem byla na vyšetření na neurochirurgii, kde mi řekli, že jde zřejmě o poruchu lymfatické drenáže. Byla jsem na rentgenu, posílají mě na MRI, prý si mě pozvou. Zatím nepozvali, takže výsledky ještě nemám. Mezi tím mi přibyly ještě potíže jako, bolest mezi lopatkami/krk, pořád mě bolí hlava, prý je to od toho, jak sedím, ležím, chodím nakřivo. Dostala jsem ještě Algifen neo kapky, které mi od bolesti hlavy/zad na dlouho nepomáhají,občas si vezmu Nimesil, když už nevím bolestí coby. Špatně se vyprazdňuji, při močení musím moč jakoby vytlačovat a je to bolestivé. Na urologii bylo vyšetření cytologie v pořádku. Při tuhé stolici mám velké bolesti i když se snažím přizpůsobit stravu. Břicho mám skoro pořád nafouklé. Jsem pořád dost unavená, je to těžké zvládat i psychicky, těch bolestí je moc a doma už mě nadávají, že pořád na něco naříkám. Často nezvládám řádně ani domácí práce. na OSSZ mi museli ukončit neschopenku, už jsem byla dlouho nemocná a v práci jsem dostala výpověď. Žádala jsem o ID, ale nebyl mi schválen. Po poradě s obvodním lékařem jsem podala odvolání a čekám jak to všechno dopadne.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí