Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vychýlený bederní obratel - Fyzioterapie - Diskuze

Vychýlený bederní obratel

Vychýlený bederní obratel

Míra  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, podle snímku mi bylo řečeno, že mám 4 bederní obratel posunutý o 13 mm. Mám potíže při navlékání ponožek, samozřejmě při téměř každé práci. Bude mi 63 let, musel jsem do předčasného dúchodu. Bylo mi řečeno, abych opereaci odložil co nejdéle... bohužel mi před pár měsíci zemřela manželka a jsem na vše v domku a kolem sám. Dá se nějak rehabilitovat, nebo co mám dělat. Děkuji za odpověd
Míra  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověd...
Mgr. Leona Roubková  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
vřele Vám doporučuji co nejdříve zahájit konzervativní léčbu - rehabilitaci. Neuvádíte subjektivní obtíže, jaké a jak intenzivní a časté máte bolesti, kde, zda je i doprovázeno ztrátou čití nebo svalové síly atp. Snímek RTG vždy nemusí znamenat nutnou indikaci k operaci. Chirurgický zákrok "hrozí" ve chvíli, kdy jsou kořenové nervy utlačené, dojde k syndromu caudy - sedlovité ztrátě čití (operuje se okamžitě) a oslabení/ochrnutí dolní(ch) končetin(y). Fyzioterapie a rehabilitace je tedy nyní pro Vás metodou volby.
Přeji brzké uzdravení,
Mgr. Leona Roubková
Míra  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověd, na zítra jsem objednán k p. doktor Ludvíkové do Poličky. Snad doporučí správnou rehab.

Reakce na Míra

Mgr. Leona Roubková  |  Basic member  |  Fyzioterapie  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Není zač a přeji úspěšnou léčbu!

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí