Zlomenina žebra a rehabilitace

Zlomenina žebra a rehabilitace

Jana J  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Je mi 37 let a pred tydnem jsem si zlomila 11 zebro na prave strane. Predchazel tomu silny kasel a nachlazeni s bolestmi na prave strane hrudniku poslednich nekolik dnu pred zlomeninou. Nakonec doslo k zlomenine dolniho zebra pri pouhem kychnuti. Dva dny me provazeli silne bolesti, kdy jsem se nemohla skoro pohnout. Ted po tydnu se citim lepe, ale stale nemohu pravou stranu tela/hrudniku moc pouzivat a spat mohu jen na zadech, jinak me provazi bolesti. Zlomenina byla zjistena na zaklade vysetreni a provedenho rentgenu a byly mi dany leka na relaxaci svalu, ktere beru na noc.
Jsem velice aktivni: delam jogu (radu let, nekolik dnu v tydnu), plavani a miluji rychlou chuzi. Rada bych zacala chuzi a postupne nejakymi cviky a plavanim. Nejsem si jista, kdy mohu s chuzi nebo pavanim popr. nekterymi cviky z jogy zacit (v kterem tydnu od urazu). Lekar mi nedal zadne pokyny a rehabilitaci si zde ve USA nemuzu dovolit. Prosim, o radu. Predm dekuji, Jana J.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den, bez vyšetření a detailnější znalosti Vašeho problému mohu odpovědět jen takto obecně. Kost se hojí 6-12 týdnů, předpokládám, že máte aspoň pružnou fixaci. S chůzí začněte podle subjektivních pocitů, tedy pokud se bolest nezhoršuje, choďte. S rychlejší chůzí budete muset trochu počkat, vydatnější dechové pohyby Vám budou způsobovat bolest. S dalšími pohybovými aktivitami začněte až po kontrole u lékaře, tedy až se na rtg zkontroluje, jak se zlomenina hojí.
Mgr. martin Svitek, GeRI rehabilitace

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí