Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Léčba rázovou vlnou a bursitida ramene - Léčba rázovou vlnou - Diskuze

Léčba rázovou vlnou a bursitida ramene

Léčba rázovou vlnou a bursitida ramene

Martin  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobry den, diky aktivnimu sportovani (silovy trojboj, obdoba vzpirani) mi byla diagnostikovana bursitida praveho ramene. V lonskem roce mi byl naordinovan obstrik (3 aplikace) ramene kortikoidy, ktery mne na cca 2 mesice naprosto zbavil veskerych problemu a to dokonce i pri soustavnem treninku. Pote jsem si dal po zavodni sezone na dva mesice klid od sportu, abych se dolecil. Bohuzel okamzite po navratu (2 treninky) ke sportu mne rameno zacalo opet zlobit. Momentalne chodim s ramenem na laser, ale prijde mi, ze lecba nema absolutne zadny ucinek (zatim 5 sezeni). Po absolvovani laseru by melo pravdepodobne nasledovat objednani na operaci (odstraneni tihoveho vacku). Je v mem pripade realna sance, ze by mi lecba razovou vlnou pomohla a pokud ano, kolik sezeni bych asi musel absolvovat? Dekuji za odpoved.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba problémů v oblasti ramenního kloubu metodou rázové vlny je jistě na místě. Záleží ovšem na přesné diagnostice a stanovení příčiny potíží. Nejlépe je zjioštění příčiny ultrazvukovým vyšetřením.
Rázová vlna je nekolikaterého druhu - radiální (RSWT) -tu má většina pracovišť k dispozici, dále vysokoenergetická fokusovaní rázová vlna (ESWT), která je pro léčbu ramenního kloubu vhodnější, neboť léze je dost hluboko. Vše naleznete na našich webových stránkách. Dle typu poškození a typu rázové vlny lze po té stanovit počet sezení k léčbě.
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,
z toho, co jste napsal je použití ESWT zcela rozumné, vhodné.Pokud jde skutečně o zánět subacromial.bursy, even .dokonce i kalcifikace v burse, je tato metoda velmi účinná.Před aplikací je nutno provést ještě cílené ultrazvuk.vyšetření, které musí diagnosu potvrdit.U nás ve Zlíně je k disposici vysokoenerget. generátor ráz.vln, takže při této diagnose jsme schopni vygenerovat potřebnou energii v l sezení, tedy jednorázově, výkon se provádí v lokál.anesthesii.
s pozdravem Milan Krejčí krejci@ortopediezlin.cz
Maruš  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, kde přesně ve Zlíně?
Elena  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před rokem se mi udělala boule na koleni. vyhodnoceno jako bursa. léčeno ultrazvukem, vytažena tekutina 2x s tím, že byly vpraveny kortikoidy. Nyní návrh na chir.řešení. Prosím o radu zda by mohla pomoc léčba rázovou vlnou.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
rázová vlna je metoda bez jakýchkoli vedlejších účinků, tedy může se i v tomto případě zkusit. Já sám se ale na úspěch dívám dost skepticky.
Opakovaná punkce s kortisonoidem a důležité - komprese elastickým obinadlem dostatečně dlouhou dobu - zpravidla přináší úspěch bez nutnosti operace.
prim. Moster, Revmacentrum
Zdeněk Karkan  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Na toto ta rázová vlna nefunguje
MUDr. Dalibor Zeman  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Říčany
  • 24 odpovědí
Dobrý den,

rázová vlna by vám měla pomoci, je potřeba vás vyšetřit.
Více informací na www.klouby.com
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
bursitida ramen je velmi bolestivé a omezující onemocnění. opich řeší akutní stav ale ne vymizení potíží při zatěžování. rv je jedna z nemedikamentosních řešení vašich problémů. nutno podrobně vyšetřit rtg ramene ev. při kalcifiakcích je možno tuto metodu doporučit kopal
Věra  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již 5 let mám silné opakující se bolesti ramene. Nyní po vyšetření UZ je závěr chronická kalcifikující subakromiální burzitida a chronická kalcifikující tendovaginita rotátorové manžety. Doporučena operace. Žádnou léčbu jsem s tímto nikdy neabolovala tzn. ani opichy. Ráda bych se operaci pochopitelně vyhnula. Myslíte, že je ještě šance při léčbě rázovou vlnou? Děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
léčba kalcifikující burzitídy ramenního kloubu rázovou vlnou je možná jen s použitím vysokoenergetické fokusované rázové vlny ESWT. Jiné typy rázové vlny k této dg. jsou neúčinné. Můžete se k léčbě u nás objednat. Více na XXXXXXXXXXXXXXXXX
prim. Moster, Centrum léčby rázovou vlnou ESWT
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
určitě se na pracoviště ESWT objednejte, možnosti léčby tu určitě jsou dobré a nemusela byste na operaci.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, s léčbou kalcifikujících měkkých tkání v oblasti ramene pomocí rázové vlny ESWT máme velmi dobré zkušenosti. Doporučuji Vám podstoupit tuto léčbu přestože není hrazena z veřejného pojištění.

Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, zánět bursy je jen špičkou ledovce. Otázkou je , co k zánětu vede. To je především svalová dysbalance s enormě zvýšeným tahem svalových vláken některých svalů ramene ( zejména rotátorů a deltového svalu). Laser, rázová vlna jsou pouze pomocnou terapií. Kortikoid utlumí zánět , ale nikoliv příčinu. Je nutná precizní diagnostika svalových skupin rotujících paží a eliminace trigger bodů např. dryneedlingem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí