Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jak dloho vydrží vybělení? - Bělení zubů pomocí plazma lampy a laseru - Diskuze

Jak dloho vydrží vybělení?

Jak dloho vydrží vybělení?

quiet  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, je nutné, při domácím bělení zubů, úplně vynechat kávu (s mlékem) a cigarety? Právě bělím (gel mám od hygienistky), už po dvou "dávkách" bylo bělení viditelné,ale vzhledem k vysoké citlivosti zubů, jsem po několika "dávkách" vynechala pár dnů a moje zuby mají stejnou barvu, jako před bělením. Nejen, že mě toto zjištění nemile překvapilo, ale mám obavy, aby moje zuby neměly horší barvu, než předtím.
Tereza Dentální hygienistka Tereza Polachová, DiS.  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

během i nějakou dobu po domácím bělení je doporučeno nekouřit a držet tzv. "bílou dietu", což znamená nekonzumovat kávu, čaj, červené víno, ale i barevné potraviny (např.kari, kečup, borůvky atd.) Konzumováním těchto potravin se barva zubů samozřejmě ovlivňuje.

Rozhodně však doporučuji především nekouřit, jelikož to může být karcinogenní!

Co se týká citlivosti zubů, tak Vás měla hygienistka poučit, že během bělení dochází k citlivosti zubů, je to zcela normální jev a citlivost po několika dnech odezní. Proto je i dobré bělit např: každý druhý či třetí den, aby zuby nebyly tak citlivé na studené a na vzduch.

A jak dlouho bělení vydrží? Je to zcela individuální. U každého jinak. Záleží na životosprávě (barvené potraviny a nápoje) a zda kouříte či nikoliv.

Hezký den, Polachová Tereza.
Ordinace dentální hygieny  |  Basic member  |  Brno
  • 19 odpovědí
Dobrý den, vzhledem k tomu, že během bělení jsou zuby "nasákavé" tak byste se měla barevných potravin zcela vyvarovat. O to delší je bílá dieta při domácím bělení, protže ji musíte dodržovat nejen během bělení,ale minimálně další týden po skončení bělení. Horší barvu opravdu mohou mít, ale jen proto, že se do nich dostanou pigmenty z potravin. Pokud se budete držet bílé diety, pak by mělo nastat postupné zesvětlání zubů, bohužel zvýšená citlivost je většinou kontraindikace u bělení.
Ivana Jíchová  |  Basic member  |  Praha
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,podle čeho jste usoudila, že barva zubů je stejná jako byla před bělením? Jaký bělící gel jste použila? Jaké nosiče jste použila a zkuste prosím napsat jak jste při bělení postupovala + jídelníček během bělících dnů i mezi nimi. Jsou to důležité informace k tomu aby jsme se dopátrali toho co se mohlo cestou k bělejším zubům stát. Co se týče samotného domácího bělení. Domácí bělení je tak trochu sázka do loterie. Buď to to vyjde nebo ne. U každého klienta je výsledek individuální. Já ho tolik nepreferuji. Když ano, tak tehdy jako následnou(udržovací) péči pro již ordinačně bělené zuby. Tzn. cca po dvou až tří letech doporučuji jednou za půl roku přebělit zuby domácím bělěním cca po dobu 2-4dnů. Když je klient přesvědčen a rozhodnut nechat si vybělit zuby a ví co musí podstoupit jako podmínky správného výsledku, tak vždy doporučím ordinační bělení. Ve většině případech domácího bělení klineti bohužel vyhodili peníze, pokud ho podstoupili z vlastního rozhodnutí bez porady s odborníkem. Ještě mě tak napadá, používáte ústní vodu a jakou? Totiž i když jste poctivě dodržela dietu, tak to mohla způsobit i ústní voda. Spousta ústních vod na trhu zbarvuje dásně, jazyk i zuby. S pozdravem Jíchová
quiet  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
To, že je barva zubů stejná, jako před bělením, je nejen viditelné, ale vzhledem k tomu, že jsem bělila jen zuby, které jsou viditelné při úsměvu, tak mohu srovnat s těmi, které jsem nebělila. Ústní vodu nepoužívám a dietu jsem dodržela. Bělila jsem gelem od hygienistky Nite White 22%. Bělila jsem přes noc a výsledky byly opravdu hodně viditelné, o to větší bylo zklamání, když zuby po 4dnech, žačaly tmavnout :-( Nosiče jsem si také nechala zhotovit u hygienistky. Bělila jsem asi 14 dní.
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den, vybělení zubů je velmi individuální. Záleží na mnoha faktorech, především na Vámi zvoleném bělení, životosprávě a péči o chrup, protože bez správného čištění zubů a pravidelné dentální hygieny, obzvlášť když kouříte, nemůžete čekat dlouhodobé výsledky.
Osobně Vám mohu doporučit spíše ordinační bělení zubů, které má vyšší účinek. Pokud se opět příště rozhodnete pro domácí bělení, nedoporučuji bělit přes noc.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, při jakémkoliv bělení je třeba dodržovat tzv. bílou dietu, díky níž se maximalizuje doba trvání bělícího efektu. Při této dietě se nedoporučuje konzumovat jakékoliv potraviny s vysokým obsahem pigmentů, jako je kouření, červené víno, červená řepa, káva, čaj apod.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí