Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Adhezivní můstky-informace - Dnešní stomatologie je o alternativách… - Diskuze

Adhezivní můstky-informace

Adhezivní můstky-informace

Edit
Vážený pane doktore, chybí mi horní dvojky a asi 5 let mám tento problém vyřešený jakýmisi dlahami. Dlahy už nevypadají hezky, navíc bojím se aby se mi nekazily zdravé zuby. Jeden ortodont mi nabídl léčbu rovnátka a implantáty (mám kořeny 1 a 3 moc u sebe a implantát nemá místo) a druhý zubař mi nabídl adhézní můstky. Tyto můstky sem viděla na jeho zdravotní sestřičce a vypadá to velice dobře. Na internetu jsem se bohužel nic nedozvěděla o této alternativě. Tímto Vás prosím o jakoukoliv informaci ohledně adhézních můstků. Předemě děkuji a přeji příjemný den
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážený pane, adhezivní můstek je skutečně jednou z alternativ ošetření chybějícího zubu. Jedná se minimálně invazivní řešení protetického problému. Tzn., že zuby se nemusí tolik brousit jako pod klasický můstek, pouze se upraví jeji "zadní" část. Můstek, který v tomto případě představuje chybějící zub s jakýmisi křidékly po obou stranách, jejiž prostřednictvím se adhezivně(odtud název) fixuje k vedlejším zubům. Pokud je však prostor mezi zuby 1 a 3 nedostatečný, ani výsledný tvar mezičlenu nahrazující zub nebude optimální. Neznám rozsah Vašeho defektu, ale rozhodně bych nezavrhoval z dlouhodobějšího hlediska ortodonticko-implantologickou variantu. Přeji pěkný den. MUDr. Martin Mikšovský, GHC Praha
Olda 123  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dceří bude letos 14 let a nevyrostou ji dvojky. Pan doktor na ortodoncii nam navrhl 3 řešení. 1.zatím vyčkat,až do doby, kdy se mezera nahradí implantáty 2. snímací aparát 3. adhezivní můstek. Vím, že je asi nejlepší varianta 1, ale dcera nebude chtít chodit s nevzhlednou mezerou mezi zuby až do svých cca 18ti let. Líbila by se mi varianta 3 (adhezivní můstek)a chtěla bych znát Váš názor. Děkuji a přeji pěkný den.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí