Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Dosypání kosti při paradentóze - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Dosypání kosti při paradentóze

Dosypání kosti při paradentóze

Jája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
je mi 45 let a moje zubní lékařka mi poslala na konzultaci k paradentologovi, protože se jí nelíbilo, jak se mi podezřele hýbou stoličky. Po konzultaci zněl verdikt - paradentóza a chybí dost kosti, proto se zuby hýbou. Je nutné provést operaci a dosypat kost, jak nahoře, tak později i u dolní čelisti, abych o zuby nepřišla.První operace celé horní čelisti bude stát 30tisíc a trvat by měla cca 2.30 - 3.00 hod. Další se potom teprve domluví, jestli se bude dělat i spodní čelist celá nebo na 2x.Je to dost peněz cca 60tisíc - není něco, co by třeba z části hradila pojišťovna ??? A ještě se chci zeptat, jak dlouho asi nebudu moct normálně jíst ??? Vidím to hlavně asi na brčko a kašičky a až to po operaci přijde k sobě, asi to taky nebude nic příjemného.Jsou nějaké silnější prášky, které by pak zabraly na bolest ??? Nevím jak dlouho asi nebudu moct do práce.
Moc děkuji předem za odpověď. J.B.
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
operace je sice nákladná, ale v porovnání se ztrátou vlastních zubů a nutností dalšího protetického řešení se její cena nezdá už tak vysoká.Výkon sám o sobě není nic čeho by jste se měla obávat a ani pooperační fáze by neměla být nijak zvlášť bolestivá. Bezprostředně po výkonu Vám lékař může předepsat prášek proti bolesti např. Aulin. Měkčí strava bude nutná než se dáseň zahojí, zhruba tak 1-2 týdny. Neschopenka nejspíš nutná nebude (záleží na typu zaměstnání)
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusova
Jája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Moc děkuji za odpověď. Jsem si samozřejmě vědoma, že zuby jsou velice důležité a proto bych neváhala, ani kdyby léčba byla dražší a musela jsem si na to třeba půjčit. Jistě se tato investice do budoucna vyplatí.S kašičkami si taky nějaký čas vystačím, alespoň člověk může shodit, když má pár kilo navíc.O ty prášky na bolest si jistě řeknu (Ibalgin asi stačit nebude).Ještě jednou děkuji. J.B.

Reakce na Jája

anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,

ráda bych Vás touto cestou požádala o informace o uvedené operaci (hlavně kde je možné ji podstoupit). Mám stejný problém, jaký jste popsala (paradentóza + značný úbytek kosti). Můj zubní lékař mi však kromě postupného rozřezávání dásně, vyčištění postiženého místa a zpětného sešití žádnou jinou možnost neuvedl. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Reakce na anonym

Jája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Na zákroku jsem byla - DENTKOMPLEX MUDr.Jan Dražan, Slaný.Tel.312520860.
Michael  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den.Mohu se zeptat kdo Vám bude operaci provádět?Mě řekli,že mi bude stát jeden zub 10000Kč.Děkuji
Jája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobré ráno.
Na zákroku jsem byla již 7.8.2012 - DENTKOMPLEX MUDr.Jan Dražan, Slaný.Tel.312520860
Není to nic moc příjemného,ale dá se to přežít. :-) Jen jsem pak musela zůstat 4 dny doma kvůli otoku a pak ještě měsíc a půl mixovaná strava. :-) No, alespoň člověk ještě shodí přebytečná kila. :-)

Reakce na Jája

MUDr. Jan Stuchlík  |  návštěvník  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

doplnění chybějící kosti při parodontitidě umělým kostním materiálem je vhodné jen ve vybraných případech a dané geometrii kostního defektu, jinak jsou to vyhozené peníze. Například u silných kuřáků nefunguje vůbec.

Drtivá většina kostních defektů se zhojí sama perfektně provedeným poddásňovým odstraněním zubního kamene a dokonalou domácí ústní hygienou.

Pokud již kostní materiál doplňujeme - účtujeme cenu výkonu - 4500,- Kč (1 - 3 zuby) + cenu umělého kostního materiálu a vstřebatelné kolagenní membrány.

Znova ale zdůrazňuji, že tento výkon provádíme jen zřídka, protože po pečlivém odstranění zubního kamene a následné domácí péči se většina defektů zhojí sama.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
www.drstuchlik.cz
604 442 442
teera  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, je mi 34 let a mám v dolní části můstek 3 korunek. ten mi jednou za čas bolí. Byla jsem na rentgenu a tam mi řekli, že mi u 5-ky kořene chybí i kus kosti. A prý mám jít za doktorem, který mi korunky dělal. :( jsem zoufalá. bolí to a nevím jak dál. Korunky mi tenkrát dělala před 11 lety paní zubařka v Praze. Jaký mi poradíte postup?
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, nejlepší variantou by bylo udělat důkladnou RTG diagnostiku. Je nepravděpodobné, že bolest by byla způsobena pouze chybějícím kusem kosti a může se jednat např. o probíhající zánět. V případě potřeby mne můžete navštívit na klinice, kde se na Váš problém můžeme podívat a vyřešit jej k Vaší spokojenosti.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman, klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE

J HASMAN  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Pane doktore mě to vůbec nebolí , jedná se komunikaci pravděpodobně nosní dutina a čelist kde jsou vytažené zuby ,proto mě nechtějí naplnit pravou část dásně umělou kostí .Zítra jdu na ORL Mudr.Sláma Ústí n/L výsledek Vám oznámím . Děkuji za ochotu s úctou J.Hasman
J HASMAN  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Horní čelist je ve špatném stavu při doslnění levé nstrany umělou kosti vše v pořádku . Při začátku doplněni pravé strany zjistili komunikaci poslali mě na ORL . Je možno při ucpání komunikace pokračovat s medodou doplnění umělé kosti a doplnit inplsntáty ? Děkuji Hasman
Tomáš  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Možná se situace za ty roky změnila - tuhle operaci celé horní čelisti jsem u svého zubaře dnes absolvoval a platil jsem jen 5000,- za přidanou umělou kost, samotný zákrok šel na pojišťovnu (necelá hodina v křesle - umrtvení, rozříznutí dásně, vyčištění, doplnění umělou kostí, zašití).
Prý už byl opravdu nejvyšší čas a čeká mě ještě spodní čelist.
Michael  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den Tomáši doktor Vám dosypával každý zub v horní čelisti? Můžete mi dát kontakt na zubaře Děkuji

Reakce na Michael

Tomáš  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Nevím jesti úplně každý (14 zubů), detailně jsem to nepočítal, ale většinu určitě ano, to jsem cítil, jak tam materiál zatlačuje.
Ordinuje v Praze 9 na Proseku, Petr Lamm; Ale nové pacienty asi moc nebere, je už v důchodovém věku, já jsem u něj už přes 20 let.
Dáša  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, Tomáši, moc bych Vás požádala o radu, ocitla jsem se v podobné situaci a obávám se toho, že přijdu o hodně zubů, to mi sdělil ošetřující lékař. Kdyby bylo možné tohle absolvovat, určitě by mi to mi pomohlo a o zuby bych nepřišla. Moc Vás prosím, kde Vám tento zákrok prováděli. Děkuji Vám za odpověď.
Dáša J.

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí