Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rozpad zubů a bolesti dásní - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Rozpad zubů a bolesti dásní

Rozpad zubů a bolesti dásní

gisat  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, mám dětskou mozkovou obrnu a je mi 31, v dětství jsem prodělal docela brutální léčbu. nyní mám rozpadlou sklovinu na všech zubech a většinu zubů mám rozpadlých, bolí mě velmi dásně, musím užívat léky proti bolesti(ibalgin) a vody na uklidnění bolestí(Tantum Verde, Corsodyl). Zubařka říká, že bolest dásní nejde léčit a krvácení z dásní také ne. Jsem ze severu, mohli byste mi prosím poradit co dělat, abych se zbavil těch bolestí dásní, které jsou opravdu veliké?
MUDr. Jan Stuchlík  |  návštěvník  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

bolest a krvácení dásní má příčinu a tou je většinou přítomnost zubního poddásňového kamene, jen velmi výjimečně má krvácení dásní jinou příčinu.

Je potřeba odstranit zubní kámen a provést profesionální čištění zubů a následně provést instruktáž správného a efektivního čištění zubů.

Pro zmírnění akutních obtíží jako doplněk poslouží přípravky s obsahem chlorhexidindiglukonátu v koncentraci alespoň 0,12%. Tedy již Vámi zmiňovaný Corsodyl jako ústní výplach nebo ještě lépe ve formě gelu (Corsodyl gel, Curasept gel apod.).

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
604 442 442
www.drstuchlik.cz
tamee  |  návštěvník  |  Vídeň
  • 2 odpovědí
Dobry den,
muj muz ma paradentozu a zustava mu jiz jen asi 10 zubu nahore a o par vice dole.Ted dostal zanet a chce s tim(konecne)zacit neco delat.Jake ma moznosti(vytrhat zbyvajici)krome toho,ze musi se mu operativne doplnit kost a kolik to bude stat v pripade,ze mu budou zuby implantovany?Vim,ze je to tezke dat takovou odpoved,ale stale to odklada prave z toho duvodu,ze nevi,na jakou cenu se dostane a stydi se zeptat.
Dekuji Hochmannova
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Vážená paní Hochmannová,
bez toho, abychom manžela vyšetřili v ordinaci je opravdu těžké odpovědět, protože nevíme, zda se budou dát některé zuby zachránit nebo se bude situace řešit jako bezzubá čelist. Takže jen orientační informace. POkud bychom museli všechny zuby z jedné čelisti odstranit a řešit celou čelist za pomocí 5-6 implantátů a fixního můstku (zuby na pevno, bez nutnosti denně je snímat), tak cena takového ošetření v jedné čelisti se pohybuje od 140 do 180 tis Kč (cca 6 - 7200 euro).
Ideální bude, když s manželem přijedete na konzultaci, uděláme si 3D rentgen čelisti a zhodnotíme stav zubů a po té Vám mohu sdělit přesný plán i cenu.
Objednat se můžete na naší recepci na tel XXXXXXXXXXXXX nebo na mail XXXXXXXXXXXXX

S pozdravem
MUDr. Tomáš Čáslava
Diobe dental clinic, Brno
tamee  |  návštěvník  |  Vídeň
  • 2 odpovědí
Vazeny pane doktore,
dekuji za odpoved,jen bych se jeste zeptala jestli delate vsechny zakroky u Vas na klinice,nebo je nutna hospitalizace v nemocnici(myslim tim anestesii).
Dekuji Hochmannova
Diobe Dental Clinic  |  Basic member  |  Brno
  • 27 odpovědí
Vážená paní Hochmannová,
kompletní ošetření, včetně následné protetické práce (zhotovení můstku) provádíme na naší klinice. Máme možnost operační zákroky provést v tzv analgosedaci, což je mírnější forma celkové anestezie, která poskytuje pro pacienta větší komfort během operačního zákroku.

S pozdravem
dr. T. Čáslava

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí