Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Paradentologie- je nutné trhat i zdravé zuby? - Léčba paradentózy (paradentologie) - Diskuze

Paradentologie- je nutné trhat i zdravé zuby?

Paradentologie- je nutné trhat i zdravé zuby?

manka
manka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,manžela stále bolely zuby,dělaly se mu boule.Je řidič z povolání,neměl čas chodit na pravidelné lék.návštěvy.Zuby se kývou,dopadlo to tak,že mu na paradentologii řekli,že má úbytek kosti a že 6 zubů musí ven,aby se mohl nasadit můstek. 3 zuby už mu pan doktor vytrhl,ještě by měly jít ven další 3,zdravé,aby měl na čem držet můstek.Nemohu se smířit s tím,že mu budou vytrženy zdravé zuby.Rada bych se poradila,zda by nebylo jiné řešení?!?
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

těžko se lze vyjadřovat bez detailnější znalosti terénu a toho, jak vypadá stav kosti pod "zdravými" zuby které zmiňujete. Nicméně existuje možnost kost doplnit tzv. sinus lifting a posléze sem kupříkladu instalovat 2 implantáty a na ně nasadit můstek, který nahradí 3 chybějící zuby.

Jak jsem ale již předeslal pro fundovanou odpověď by bylo třeba znát zdravotní stav manžela detailněji.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes

Jiné a v podstatě jediné řešení spočívá v léčbě parodontózy-nejůčinnější asi erbiovým laserem.Taháním zubů a můstky se parodontóza nevyléčí a další ztráty zubů manžela čekají. Ale ty zuby samy k lékaři nedoputují. Manžel si musí na sebe udělat čas. Navíc pracovišť s takto účinným laserem je na Moravě asi 5-7 .

Zdravím
MUDr. Scheeová Jitka
Martin  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Docela by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že běžný cukr tolik poškozuje dětské zoubky..náš chlapeček hodně rád mlsá, tak jsme vyzkoušeli trochu jiné bonbony, tedy s náhražkami cukru- https://www.stihlonozka.cz/bonbony/

Související recenze a zkušenosti

Aneta 3.3.2014
Spokojený/á

Pana doktora jsem po prvé navštívila v prosinci 2013. Byla to vstupní prohlídka, kdy mně zrentgenoval všechny zuby a dohodli jsme se na dalším postupu léčby, s ohledem na moji dlouholetou parodontózu. Druhá návštěva byl... Více 

Léčba paradentózy (parodontologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí