Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jumping aparát - Ortodoncie - Diskuze

Jumping aparát

Jumping aparát

štěpánka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, chci se zeptat, můj ortodontista mi naordinoval " jumping aparát". Mám z něj docela strach a tak se chci zeptat jak moc je to nepříjemné a jak moc je to vidět. Zároveň mě zajímá jestli je možné se mu nějak vyhnout. Na rovnátka jsem šla jenom kvůli křivému přednímu zubu. Předkus jako takový mi nějak nevadí a tak mě také zajímá, jestli by se zub vrátil do původního stavu ( i kdybych nosila vyndavací rovnátka a měla vzadu drátek) pokud se nebude upravovat předkus.
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den.
Pokud se předkus neopraví, je velké riziko toho, že se původní stav vrátí, případně se vám stěsná nebo jinak vykřiví jiný zub. Jumping aparáty jsou relativně efektivním aparátem k úpravě předkusu. Nicméně příjemné nejsou. Je potřeba chtít léčbu podstoupit a uvědomit si rizika recidivy o kterých Vám ortodonontista povídal. Myslím, že vydržet se to dá. Většina pacientů u kterých jsem jej osobně indikoval to zvládala. Druhou možnosti je, jak zmiňujete, drátek na zubech na zadní ploše a doživotní retence stavu. Tzn., že drátek tam bude pořád. Případně pokud budou v budoucnu zuby poškozené (např. kazem) a bude nutné zhotovit protetickou náhradu, pak bude mít stejnou funkci retenčního zařízení případný můstek. S pozdravem MUDr. Adam Uhlíř

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí