Posunutí zubů

Posunutí zubů

Jarča  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den.
Měla bych dotaz.V mládí mi byla vytržena detská zaplombovaná 5 v pravo dole a vznikla mezera,protože nebyl založen další zub.Na levé straně mám stále dětský zub 5,zaplombovaný a nezaložený další.Zubař mi navrhl,až by tento zub vypadl,můstek nebo nový zub a nebo posunutí zadních zubů dopředu.Zaujalo mě to neb si to nedovedu představit. Co to obnáší a kolik by to stálo v případě že bych se pro to rozhodla.Je mi 40. Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Adam Uhlíř  |  Basic member  |  Ortodoncie  |  Moravská Ostrava
  • 20 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den.
Posuny zubů jsou možné, v některých případech však značně komplikované a je potřeba správně naplánovat. Zda by to ve vašem případě bylo možné je lépe konzultovat přímo s ortodontistou. Zavírat mezeru lze pouze pomocí fixního aparátu a v některých případech je potřeba využít různých kotevních součástí aparátu, např. kotevních minišroubů. Lze také provést chirurgický zákrok "kortikotomii", která může urychlit takovýto posun zubu. Vše je však potřeba konzultovat s ortodontistou. Ten Vám navrhne správný léčebný postup. Doba léčby je závislá na velikosti vady, pohybuje se kolem 1,5 až 2 let. Cena je také značně individuální a závisí na typu vady a použitých součástí aparátu a také od minutové kalkulace daného zdravotnického zařízení. Nelze tedy bez konzultace říci, kolik to bude stát. Pokud se zajímáte o ceny ortodontických aparátu, pak si pročtěte diskuzi na toto téma.
S pozdravem MUDr. Adam Uhlíř

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí