Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Velmi křivé horní dvojky - možnosti srovnání - Ortodoncie - Diskuze

Velmi křivé horní dvojky - možnosti srovnání

Velmi křivé horní dvojky - možnosti srovnání

Jane.jay  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jaké mám možnosti srovnání zubů v případě, že mám křivé obě horní dvojky. Foto nevalné kvality zasílám v příloze, obě strany jsou na tom stejně. Zajímalo by mě, jak se pak v takovémto postavení zubu postupuje. Jistým řešením by možná bylo vytrhnutí obou problematických dvojek (jednu dvojku již mám mrtvou a je dost spravovaná) - co ovšem potom? Jsou rovnátka nutností, nebo by bylo možné do mezer mezi zuby vložit nějaké implantáty? Já osobně mám z rovnátek docela hrůzu, a více by mě zajímala jiná řešení, pokud nějaká jsou. A ještě jedna otázka - je v případě aplikace rovnátek nutné nejdříve odstranění osmiček, které nejsou vhodně založené a nikdy nevyrostou?
Moc vám děkuji za odpověď.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Jedinou správnou cestou, pokud Vám tato situace vadí je ortodoncie- rovnátka. Zda je potřeba extrahovat osmičku bez analýzy nezjistím. Rovnátka jsou dnes i neviditelná, různě skrytá, asi není se čeho bát, není problém Vás vyšetřit.
Jane.jay  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji Vám moc za odpověď, moc jste mě nepotěšil :) Momentálně mi opravdu hrozí extrakce jedné z křivých dvojek, a jelikož nechci za žádnou cenu rovnátka, nemám ponětí, jak to vyřeším... Každopádně Vám velmi děkuji za Vaši odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí