Bolest horní čelisti a kloubu

Bolest horní čelisti a kloubu

Mikky  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, měl sem chvíli potíže se špatně rostoucí osmičkou. Objevovali se bolesti v horní čelisti a čelistním kloubu. Po extrakci zubu jsem si myslel že bude vše již v pohodě ovšem bolesti horních zubů, horní čelisti a kloubu se objevují pořád. Nemůžu žvýkat nebo jíst něco "tvršího" a dlouho mluvit. V minulosti sem měl navíc horní čelist jakoby "zešikma" a jak sem zjistil nedávno, tohle se zhoršilo a začli se mi křivit i zuby. K tomu když zkousnu tak na jedné straně mám zuby na sobě a na druhé straně mezeru, při kousání mě ujíždí spodní čelist do strany.
Chtěl bych se zeptat jestli se dá s tímto něco ještě dělat v 27 letech a má li to vůbec cenu?
Děkuji.
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za dotaz. Podle Vaší zprávy je problém pravděpodobně komplexní. Bez deilního vyšetření nemoh ani hádat, co by mohlo být přičinou a tedy ani bez vyšetření navrhnout jakoukoliv léčbu.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,
k problematice zkřivených nebo nestejnoměrně postavených zubů se musí vyjádřit ortodontista a musí Vás důkladně vyšetřit. Z toho co píšete se opravdu nedá mnoho usoudit. Uvolněním žýkacího svalstva a učením správných pohybů při otevírání a zavírání úst se zabývají oborníci na rehabilitaci. Doporučuji ve Vašm kraji nějakého vyhledat. Bolesti při žvýkání a i otevírání úst by se mohly zhoršovat.
Toto vše co píší platí za předpokladu, že máte řádně sanován chrup s správnou zubní hygienu.

S pozdravem

J.Špiller
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí